Розглянемо кілька факторів, які дозволять зробити вибір на користь кредиту або лізингу:

1. Обмеження по пробігу. Лізинг не підходить автовласникам, які проїжджають за рік великі відстані.

Наприклад, якщо Ви проїжджаєте за рік більше 100 000 кілометрів, то навряд чи вдасться знайти лізингову компанію, яка погодиться на такі умови. Зазвичай пробіг у договорі лізингу обмежується цифрою 20 000 - 30 000 кілометрів за рік. Хочете докладніше ознайомитися з умовами взяття автомобіля в лізинг, тоді переходите на сайт cgfc.com.ua, де представлена детальна інформація.

2. Можливість дострокового завершення договору. Більшість кредитних договорів можна погасити достроково, те ж саме стосується і договору лізингу. Автомобіль можна викупити до завершення терміну договору.

3. Можливість відмовитися від автомобіля. Договір лізингу дозволяє не викуповувати автомобіль після завершення терміну договору.

Наприклад, якщо автомобіль не припав лізингоодержувачу за душі він вимагав постійного дорогого ремонту, то можна просто не викуповувати його після завершення терміну договору. При цьому займатися продажом автомобіля не доведеться, оскільки його забере лізингова компанія. Після цього можна придбати новий автомобіль, в тому числі і в лізинг.

При бажанні можна щороку отримувати новий автомобіль, купуючи його в лізинг. Не можу обіцяти, що це буде дуже вигідно. Швидше навпаки. Однак щорічна заміна автомобіля буде відбуватися швидко і без проблем.

При покупці автомобіля в кредит так просто міняти машини не вдасться.

4. Викупна вартість автомобіля за договором лізингу зазвичай виявляється набагато менша, ніж ринкова вартість автомобіля. Тому на практиці від автомобіля краще не відмовлятися після завершення договору.

Якщо Ви не хочете користуватися автомобілем, то його можна перепродати самостійно. Зазвичай лізингові компанії дозволяють перепродати машину без проміжної реєстрації. Тобто автомобіль передається від лізингодавця новому власнику, лізингова компанія одержує викупну вартість, а решта залишається в лізингоотримувача.

5. Можливість перенесення номерів. Якщо Ви купуєте автомобіль в кредит, то Ви можете перенести на нього номери з попередньої машини. Це питання принципове для володарів "красивих" номерів.

При купівлі транспортного засобу в лізинг номери перенести не вдасться, тому що автомобіль реєструється на лізингову компанію, а передати номери між різними власниками можна тільки при продажу автомобіля.

Якщо Ви плануєте покупку автомобіля за позикові кошти, то принаймні зайдіть в лізингові компанії і оцініть, які в них умови.