При виборі кредитної картки студенти повинні враховувати кілька важливих параметрів:

1.Вартість обслуговування. Для «вічно бідного» студента це є найважливішим критерієм відбору, тому що зі стипендією 200-500 грн. в місяць важко дозволити собі на отримання картки.

2.Вимоги до клієнта. Багато банків видають картки з лімітом з 18 років, але не всі вони підійдуть студентам, як наприклад, у випадку з Альфа-Банком, де обов'язковою вимогою виставляється мінімальний щомісячний дохід від 3000 грн. і надання номера телефону роботодавця. Позичальнику краще пошукати спеціальні пропозиції для студентів. За такими картками банки висувають об'єктивно мінімальні вимоги до клієнта і списку документів. Так найкращий вибір кредитних карток в інтернеті пропонує інтернет-каталог кредитів fingo.com.ua

3.Грейс період. Для студента важливо, щоб грейс період був максимально довгим. Це дозволить довше користуватися позиковими коштами без нарахування відсотків. Буде непогано, якщо в пільговий період будуть входити операції зі зняття готівки в банкоматі. Але вибирати таку картку потрібно лише в тому випадку, якщо відсутня комісія за зняття готівки.


4.Мінімальний обов'язковий платіж (МОП) - важливий пункт для тих, хто шукає кредитні карти для студентів. МОП вимірюється в процентному співвідношенні від поточної заборгованості. Іноді банки встановлюють мінімальний гривнєвий платіж. Наприклад, 5% від заборгованості, але не менше 1000 грн., 8% від боргу, але не менше 600 грн. і т.д. Чим менше ці величини, тим краще для студента.

Популярні питання та відповіді

Чи можна оформити кредитну карту для студентів без роботи?
Відповідь: Так, деякі кредитні організації пропонують спеціальні студентські картки, які видаються позичальникам, які отримують стипендію. Працювати при цьому необов'язково. В інших банках в якості доходу можуть розглядати підробіток студента офіціантом, барменом і т.п. Також можливо отримати онлайн-рішення з кредиту.

Чи можна оформити кредитну карту студенту без перевірки КІ?
Відповідь: Ні. Мінімальна банківська перевірка складається з скоринг-оцінки позичальника. Програма оцінює позичальника по тисячам різних параметрів, в тому числі, по кредитній історії. Запит про кредитний рейтинг буде поверхневим, тому при такій перевірці шанс на позитивне рішення підвищується.

Якщо у мене ніколи не було кредитів, чи можу я отримати кредитну картку?
Відповідь: Якщо мова йде про спеціальну молодіжну або студентську картку, то так. У цьому випадку відсутність кредитної історії ніяк не вплине на рішення банку про видачу картки. Якщо це стандартна карта, яка видається з 18 років, то банк може відмовити при відсутності записів в КІ клієнта.