
Скандал на Київщині: колишнього посадовця РДА підозрюють у незаконному продажі землі, - деталі

На Київщині до суду скерували справу проти колишнього першого заступника голови Білоцерківської РДА. Посадовця підозрюють у незаконному продажі державної землі, що призвело до збитків державі на понад 1 мільйон гривень.
На Київщині прокурори передали до суду обвинувальний акт щодо колишнього посадовця Білоцерківської районної державної адміністрації. Слідство встановило, що він незаконно розпорядився землею державної власності та уклав договір купівлі-продажу, чим спричинив державі збитки на суму понад 1 мільйон гривень. Про це повідомили у Київській обласній прокуратурі.
Деталі справи
За даними слідства, перебуваючи на посаді першого заступника та виконуючи обов’язки голови Білоцерківської РДА, чиновник:
- незаконно видав розпорядження про продаж земельної ділянки державної власності приватному підприємству;
- зробив це поза встановленою законом процедурою земельних торгів;
- уклав договір купівлі-продажу, надавши перевагу конкретній юридичній особі.
У результаті таких дій держава недоотримала понад 1 мільйон гривень, що підтверджено висновком судової експертизи.
Позиція прокуратури
У прокуратурі наголошують, що дії колишнього чиновника кваліфіковані як зловживання владою та службовим становищем, які призвели до тяжких наслідків.
«Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.Обвинувальний акт із цивільним позовом прокурора про відшкодування завданих збитків вже скеровано до суду»,– йдеться у повідомленні Київської обласної прокуратури.
Тепер суд вирішуватиме питання про притягнення ексчиновника до відповідальності. Згідно зі статтею 62 Конституції України, він вважається невинуватим, доки його вину не доведено у суді.
Ще не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Тоді долучайтесь, щоб бути в курсі усіх актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України.