
Профілактика геморою: Здорові звички для щоденного життя

У більшості випадків геморой можна лікувати безрецептурними препаратами, які можна придбати в аптеці. Однак у деяких випадках необхідне хірургічне лікування. Також дуже важливо дотримуватися правил, щоб зменшити ризик збільшення кровоточивих вузлів [1].
Як запобігти геморою?
Профілактика гемороя - це також частина лікування. Дуже важливим елементом профілактики геморою є дотримання відповідної дієти, яка запобігає закрепам і багата на клітковину. Також важливо вживати достатню кількість рідини (не менше 2 літрів на день). Важливо також уникати міцної кави та чаю, алкоголю, гострих приправ, а також засобів, що спричиняють закрепи, до яких можна віднести шоколад, горіхи та тваринні жири. Натомість варто збільшити споживання фруктів та овочів. Важливою рекомендацією є також уникати тривалого сидіння на унітазі - слід уникати підвищення тиску. Важливо також забезпечити достатню кількість фізичної активності [2].
Дієта при геморої
Варто також подбати про відповідну дієту. Дієта при геморої повинна містити достатню кількість клітковини. Тому варто вибирати такі продукти, як, наприклад, але не обмежуючись ними
- овочі,
- фрукти,
- цільнозерновий хліб [3].
Дієта при геморої також повинна обмежувати продукти, які негативно впливають на перистальтику кишечника. Варто виключити (або обмежити) якомога більше:
- манну крупу,
- банани,
- світлий хліб,
- білий рис,
- гострі спеції, які сприяють застійним явищам в органах малого тазу [1].
Геморой та алкоголь та інші стимулятори
Цікаво, який зв'язок між гемороєм та алкоголем? Алкоголь, а також інші стимулятори (наприклад, чай або кава) і гострі приправи негативно впливають на стан травного тракту і можуть викликати застійні явища в органах. Категорично заборонено також куріння.
Неправильне харчування може негативно вплинути на ваше здоров'я і самопочуття. Найчастіше рішення звернутися до лікаря приймається тоді, коли з'являється ректальна кровотеча. На запущених стадіях це часто супроводжується сильним болем і випинанням вузлів, що кровоточать, назовні. Адекватна дієта, профілактика та дотримання належної гігієни можуть бути цінними заходами, які допоможуть знизити ризик розвитку геморою [2].
Як запобігти геморою? Ось кілька перевірених правил:
- уникати запорів,
- уникати тривалого сидіння (якщо ви проводите більшу частину дня сидячи на роботі, необхідно робити короткі перерви, гуляти, використовувати робочі столи, що стоять)
- вести активний спосіб життя,
- включати в щоденний раціон продукти, багаті на клітковину, цільнозернові продукти, фрукти та овочі,
- пийте багато корисної рідини (вода, свіжі фруктові та овочеві соки, трав'яні чаї),
- уникайте "засиджування" в туалеті, проводьте там стільки часу, скільки необхідно,
- носити повітряну білизну, що не здавлює,
- дбати про гігієну [3].
Варикозне розширення вен ануса можна успішно лікувати як домашніми засобами, так і хірургічними методами - залежно від стадії розвитку хвороби. За ліками від геморою варто звернутися при перших симптомах, адже чим раніше почати лікування, тим більше шансів зупинити прогресування хвороби [2].
Література
1. Eating, Diet, & Nutrition for Hemorrhoids. What should I eat if I have hemorrhoids? \\ National Institute of Diabetes, and Digestive, and Kidney Diseases Official WEB-site
2. Nutrition and healthy eating. Healthy Lifestyle. Mayo Clinic. Official WEB-site
3. Alonso-Coello P, Guyatt G, Heels-Ansdell D, et al. Laxatives for the treatment of hemorrhoids. Cochrane Database Syst Rev. 2005;(4):CD004649.