• Головна
  • Українських учнів 5–11 класів навчатимуть прав дитини: деталі
16:30, 22 квітня

Українських учнів 5–11 класів навчатимуть прав дитини: деталі

Українських учнів 5–11 класів навчатимуть прав дитини: деталі

Проєкт реалізують за підтримки Офісу Омбудсмана України та Ради Європи.

З метою розвитку обізнаності учнів українських шкіл про права та свободи людини Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки Ради Європи в межах проєкту “Посилення соціального захисту в Україні” та Офісу Омбудсмана України розпочинає масштабний проєкт навчання українських учнів правам дитини згідно з Європейською соціальною хартією (ЄСХ).

На меті проєкту формування у здобувачів освіти обізнаності у своїх соціальних правах, закріплених в ЄСХ, формування первинних навичок захисту своїх прав та залучення до правозахисної діяльності, спрямованої на імплементацію європейських соціальних стандартів в України.

Українських учнів 5–11 класів навчатимуть прав дитини: деталі

Українських учнів 5–11 класів навчатимуть прав дитини: деталі

Задля цього фахівці Асоціації для учнів 5-11 класів розробили спеціальний навчальний урок, який отримав офіційний гриф Міністерства освіти і науки України для можливості викладання у закладах освіти, а для вчителів, що проводитимуть цей урок, розроблено курс підвищення кваліфікації, за проходження якого освітяни отримають 0,5 кредиту ЄКТС. Урок вже почали впроваджувати в школах з квітня 2024 року.

Гасло проєкту: “Українці знатимуть свої права зі школи”.

Запропоновані теми факультативного уроку дають змогу сформувати в учнів навички та вміння користуватися своїми соціальними правами, захищеними ЄСХ, виходячи з їхніх інтересів, здібностей і цінностей:

  • використовувати національні та європейські механізми забезпечення своїх соціальних прав;
  • об'єктивно аналізувати та критично оцінювати зміни в законодавстві України;
  • розглядати та обмірковувати свої цінності, грамотно розставляти пріоритети в навчанні, кар’єрі та особистому житті;
  • розглядати можливості отримання юридичної освіти та перспективи залученості до правозахисної діяльності.

В межах уроку підійматимуться такі теми: соціальні права дитини, соціальні права сімей, право на освіту, трудові права дітей, права дітей з вразливих категорій.

Кожне заняття триває урок (1 академічну годину) і має інформаційну та практичну складову. До кожної теми дібрані практичні завдання, які забезпечують особистісне включення кожного здобувача освіти темою: презентації теоретичного матеріалу, вирішення практичних кейсів-задач, аналіз ситуацій, тематичні творчі завдання, рольові ігри тощо. Це дасть змогу краще засвоїти матеріал та сформувати відповідні вміння та навички.

“Лише знаючи свої права, можна запобігти їх порушенню і боротися за їх дотримання, а тому реалізація такого проєкту є вкрай важливою для кожного українця, особливо для молодого покоління. Проєкт відкриє нові можливості для розвитку обізнаності учнів про свої права та свободи”, – зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

“Рада Європи рада підтримати цей проєкт. З його допомогою учні дізнаються більше про соціальні права в контексті Європейської соціальної хартії та про механізм їхнього моніторингу та захисту. Цей проєкт охопить усі регіони України. Вже у найближчий час навчання пройдуть 10 000 учнів та 3 000 учителів”, – повідомив Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак.

Курс підвищення кваліфікації для освітян “Основні права та принципи “Європейської соціальної хартії” у мультимедійному форматі SCORM можуть пройти не тільки освітяни, а і всі охочі безплатно за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ #новини #освіта #учні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...