• Головна
  • Як налаштувати дитину на навчання після зимових канікул: корисні поради експерта
ЕКСКЛЮЗИВ
15:43, 3 січня

Як налаштувати дитину на навчання після зимових канікул: корисні поради експерта

ЕКСКЛЮЗИВ
Як налаштувати дитину на навчання після зимових канікул: корисні поради експерта

Наприкінці цього тижня закінчуються зимові шкільні канікули. Вони для нас на наших дітей видалися непростими.

Чисельні обстріли рф зіпсували свята українцям, значно підвищили рівень стресу, змусили переховуватись ночами в укриттях, підвалах або безпечних місцях. Звісно, все це не додає нам впевненості та не налаштоває на навчальний шкільний настрій наших дітей. Як зарадити дітям під час найскладніших зимових канікул у їхньому житті та краще підготуватись до майбутніх занять ексклюзивно для 44.ua розповіла директор дистанційної школи «Атмосферна школа» Тетяна Серебрянська.

Директор дистанційної школи «Атмосферна школа» Тетяна Серебрянська.

Директор дистанційної школи «Атмосферна школа» Тетяна Серебрянська.

Де б не знаходились українські учні, всі вони чекали на зимові канікули та раділи можливості відпочити. Батьки завжди хвилюються щодо того, чим будуть зайняті діти під час зимових канікул та чи у безпечному місці вони знаходитимуться. За мирних часів батьки, звісно, мали величезний вибір – віддати малечу до дідуся та бабусі, поїхати разом на відпочинок, сходити на новорічні вистави в театр. За часів війни більшість цих варіантів, на жаль, були недоступні.

«Без сумніву наші діти, які ростуть у часи війни та навчаються – справжні герої, – каже Тетяна Серебрянська. – Вони мужньо тримаються, вірять в перемогу та продовжують своє навчання під час війни. Їх дитячій психіці це значно складніше дається, ніж нам дорослим. До того ж всі українські діти в різних умовах – хтось змушений опановувати нову мову та особливості навчання у іноземних країнах, хтось, як учні нашої школи, вчиться за українською програмою онлайн закордоном або навіть на окупованих територіях, хтось вчиться у державній школі».

Порада №1: Подаруйте дитині свій час та будьте для неї головним вчителем

Потрібно показати дитині, що вам цікаво та важливо провести час разом. Психологи переконані, що для кожної дитини головним у її житті є  батько та мати.

«Саме тому для дитини так важливо, щоб у часи війни вони були поруч, – каже Тетяна Серебрянська. – Заспокоювали, обіймали та, незважаючи ні на що, переконували, що все буде добре. Під час канікул для кожної дитини треба, щоб мама та тато приділяли їй увагу, проводили з нею більше часу, пропонували цікаві заходи та спільні заняття. Важливий момент – залишайте право вибору як саме проводити час на канікулах за самою дитиною. Зрозумійте, що під час навчання учень зрідка має вибір – перед ним безліч обов’язкових до виконання завдань. А під час канікул – можна дати дитині можливість самій робити вибір. Зробіть так, щоб вибір всіх відпочинкових активностей походив саме від малечі».

Дорослим у цьому питанні важливо тримати баланс – пропонувати вибір та перелік цікавих занять, але діяти обережно, без примусу, не змушувати дітей, а скоріше – мотивувати та підтримувати.

Подаруйте дитині свій час

Подаруйте дитині свій час

Можливо, що частину канікул ваша дитина захоче провести вдома та відпочити, не займаючи себе абсолютно нічим. Дайте їй таку можливість – малечі теж треба час підвести підсумки, відволіктися віз розумової діяльності. Далі запропонуйте дитині на вибір ігри, книги, фільми та інше.

Порада №2: Зробіть разом суспільно вагому справу

Суспільно вагомі справи у часи війни – це те, що нас об’єднує та загартовує. Діти охоче підтримують та беруть участь у подібних ініціативах.

«Доведено, що для школярів важливо відчувати себе частиною суспільства, – пояснює Тетяна Серебрянська. – В нашій країні сотні великих та маленьких ініціатив, котрі мають соціальну або благодійну мету. Дітям важливо долучатися до справ, де громадяни допомагають один одному. Можна запропонувати дитині зробити браслет, свічку або інший виріб та долучитися для благодійної ярмарки, кошти від якої підуть для потреб наших військових. Можна організувати разом з дитиною допомогу літній людині, котра живе у сусідньому будинку. Можна разом з дитиною запропонувати свою допомогу у притулку для тварин».

Такі заняття будуть для малечі, як цікавими, так і корисними. Обов’язково хваліть дитину за подібні справи.

Порада №3 : Повертайтеся до навчання поступово

«В умовах війни не турбуйтеся про те, що під час канікул дитина щось забуде або не встигне виконати завдання, - переконана директорка школи. -Батькам варто пам’ятати, що незважаючи на часи – дитинство неможливо відмінити або пропустити. Але коли ви бачите, що дитина вже відпочила на канікулах – запропонуйте виконати завдання зі шкільної програми, або самостійно прочитати казку або цікавий твір».

Повертайтеся до навчання поступово

Повертайтеся до навчання поступово

Якщо у вас є доступ до інтернету, то зробіть добірку корисних занять онлайн, котрі занурять дитину до навчального процесу. Це можуть бути творчі заняття – поробки з гіпсу або пластиліну, аплікації, театралізовані домашні постановки. Або домашній урок малювання.

Якщо дитина погодилась на таку вашу ініціативу та щось зробила, потрібно відзначити це, щиро похвалити її, приділивши особливу увагу таланту доньки чи сина.

Ми маємо Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua". Не забувайте підписуватись та читайте новини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ #канікули. навчання #корисні поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...