Дідухи, святкові страви, різдвяні пісні: у Києві відкриється інтерактивна виставка "Зірка сходить"
23 грудня у Червоній залі Центрального залізничного вокзалу Києва розпочне роботу виставка «Зірка сходить». Експозиція знайомить з історією Різдва: від дідухів та святкових страв різних країн до легендарного «Щедрика» та різдвяних пісень The Beatles.
Відвідувачі побачать унікальну скульптуру Святого Миколая з XVIII століття і триметрову роботу «Поклоніння королів», створену 1896 року для німецького імператора Вільгельма II, завдяки VR-окулярам візьмуть участь у традиційній різдвяній забаві «хургало», погойдаються на гойдалках під сніговою порошею, а головне — згадають, як багато у складні часи важить маленька радість.
Експозиція складатиметься з трьох смислових блоків. У першому розділі «Дух Різдва» гостей чекають історії та символи найтеплішого зимового свята. Тут і про створення найвідоміших різдвяних розповідей, і мелодії, які ми всі наспівуємо у передчутті свята, й інсталяція про протистояння дідуха та ялинки, і старовинні ялинкові прикраси, і величезний інтерактивний стіл, який переносить нас на різдвяну вечерю до різних країн.
"Зірка сходить"
В «Образах Різдва» — справжні музейні скарби: одразу п'ять історичних вертепів, колекція свічників-трійць, тарілок знаменитої Львівської кераміко-скульптурної фабрики, костюми з фільму «Памфір» та перформансу Андрія Хіра «Бетлегем», кімната-інсталяція з авторськими масками Івана Михайлова та колядою. Завдяки віар-окулярам відвідувачі зможуть стати учасниками традиційної української зимової забави XIX століття «хургало», проїхатися на санчатах та поколядувати.
Особливий експонат розділу — триметрова робота «Поклоніння королів» (1896 р.) художника Фрідріха Гезельшапа, яка першочергово призначалася для німецького імператора Вільгельма II та його родини.У блоці «Нова радість» можна погойдатися на семиметрових гойдалках, побачити, як сходить різдвяна зірка, та витягнути собі передбачення на наступний рік. Тут твориться відчуття дива, яке обов'язково має трапитися.
«Цього року Україна вперше відсвяткує Різдво 25 грудня разом із країнами Європейського Союзу та США. Тож ми вирішили розповісти про речі, які об’єднують нас у цьому святі: від музики й кіно до звичаїв та різдвяних іграшок. А головне — ми хотіли підтримати українців у найважчий час у нашій історії. Дати можливість відчути та прожити, як із маленької радості проростає велика надія», — говорить організаторка проєкту та партнерка Gres Todorchuk Ярослава Гресь.
Виставка «Зірка сходить» створена комунікаційною агенцією Gres Todorchuk разом з «Укрзалізницею» за підтримки Visa у партнерстві з мережею мультимаркетів «Аврора», Uber та офіційним імпортером BMW — АВТ Баварія.
«Ця виставка знайшла своє місце на головному вокзалі країни не просто так: залізниця обʼєднує міста, за розкладом везе обійми найдорожчих людей навіть упритул до лінії фронту. Зрештою саме на вокзалі сходяться шляхи наших іноземних союзників, які допомагають нам вистояти і розділити свято Різдва з усім цивілізованим світом», — зазначає керівник пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Перцовський.
Вартість квитка — 150 гривень. 50% від продажу кожного квитка будуть спрямовані через офіційну фандрейзингову платформу UNITED24 на будівництво укриттів в українських школах. При оплаті карткою Visa сума благодійного внеску з кожного квитка буде збільшена на 50%.
Що: різдвяна виставка «Зірка сходить»
Де: Центральний залізничний вокзал Києва, Червона зала очікування (2-й поверх), Вокзальна площа, 1
Коли: 23.12.23 — 21.01.24, щодня без вихідних з 10:00 до 21:00
Квитки тут.
Години роботи у святкові дні:
- 24.12 з 10:00 до 18:00
- 25.12 з 12:00 до 21:00
- 31.12 з 10:00 до 18:00
- 01.01 з 12:00 до 21:00
Вартість:
- 150 грн для дорослих та дітей від 12 років.
- 75 грн для школярів віком до 12 років, студентів та пенсіонерів (за наявності свідоцтва про народження дитини, дійсного студентського квитка або пенсійного посвідчення).
Безплатний вхід:
- дітям до 7 років;
- особам, які супроводжують групу дітей (1 супровідник на 10 дітей);
- дітям та дорослим з інвалідністю та їх супровідникам (1 особа, за наявності дійсного посвідчення);
- учасникам бойових дій, військовослужбовцям та членам їх родин (за наявності дійсного посвідчення).
залізничникам — щосереди (за наявності дійсного посвідчення).