Студент КПІ розробляє унікальний протез для українських захисників, – ВІДЕО
Студент Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського Олексій Моргун розробляє унікальний колінний протез, завдяки якому тисячі поранених захисників знову зможуть ходити та навіть бігати.
Про це йдеться у відео проєкту «ШоТам».
Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь та читайте новини, щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
20-річний Олексій Моргун разом з іншими майбутніми інженерами та викладачами інституту працюють над вітчизняним ендопротезом. В ідею повірили у Міністерстві освіти і науки України й надали грант на розробку.
Наразі в Україні ніхто не виготовляє ревізійних протезів, які вживлюють у кістку і тримають її. Втім, у команди КПІ є мета – розробити технологію виробництва таких протезів. Вже відомо, що їх виготовлятимуть із титану та, зокрема, за допомогою 3Д-друку.
До речі, співпраця інженерів КПІ та хірургів почались ще в 90-ті. Зокрема, студенти київської політехніки модернізували апарат фіксації кістки при вогнепальних і травматичних переломах. Тепер його використовують в Інституті травматології та ортопедії і в Українській військово-медичній академії.
Як ми писали раніше, захисник з Київщини повернувся на фронт з біонічною рукою, яку йому встановили у реабілітаційному центрі «Незламні».
Також повідомляли, що у Києві в Охматдиті протезували 6-річну дівчинку, яка втратила ногу через обстріл рф у Херсоні. Марина стала першою дитиною, яка була протезована в Україні.