• Головна
 • Тенденції ринку праці у Києві: на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році
20:01, 18 січня 2023 р.

Тенденції ринку праці у Києві: на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році

Тенденції ринку праці у Києві: на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році

Повномасштабна війна спричинила в Україні найбільшу кризу на ринку праці. За словами фахівців, кількість людей, які претендують на одне робоче місце, у 2022 році збільшилася на 40%. Закриття підприємств, порушення логістичних ланцюжків, звільнення працівників, переїзди й переселення, робота від генератора - минулий рік став справжнім випробуванням на міцність як для бізнесу, так і для пошукачів роботи.

44.ua проаналізували ситуацію на ринку праці та розповідаємо, на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році.

Ринок праці увірвався в 2023 з відновленням на 50%

Ринок праці увірвався в 2023 рік, наполовину відновившись від довоєнного рівня. Такі дані наводить український сай працевлаштування Work. ua. І це при тому, що відновлюватися доводилося в надскладних умовах - під час обстрілів, блекаутів та важкого морального стану українців. І якщо в березні на одну вакансію претендувало понад 100 шукачів, на кінець 2022 року конкуренція серед шукачів суттєво знизилась.

Вражаючим стало те, що у грудні ринок праці, попри війну та очікуване зниження активності бізнесу, показав навіть кращий результат, ніж у грудні позаминулого року. У 2022 році сезонне зниження кількості вакансій порівняно з листопадом склало -3%, у 2021 році було -4%. Так, у грудні 2022 року кількість пропозицій роботи склала 53 179 вакансій. Серед них найбільше пропозицій було у Київській області (5 590 вакансій), Львівській (5 916), Дніпропетровській (4 782), Одеській (3 173) та Івано-Франківській (1 912). 

Тенденції ринку праці у Києві: на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році, фото-1

Що з зарплатами?

Попри те, що ринок праці потроху оживає і успішно пристосовується до блекаутів та обстрілів, рівень зарплат все ще залишається низьким. За словами HR-менеджера Національної мережі металоцентрів Vartis Інни Шумко, люди згоджуються працювати за меншу зарплату, яку пропонує роботодавець, аби лише отримати роботу. Або ж не втратити ту, що є. Іноді зменшення оплати праці може сягати до 50%. При тому, що об'єм роботи не зменшується, а інколи з'являється навіть додаткове навантаження. Це через те, що ринок праці у 2022 перейшов до роботодавців. Вільних посад стало менше. Конкуренція серед фахівців, які претендують на одне робоче місце стала більшою.

Людині, яка має відповідну освіту та досвід роботи, часто доводиться шукати роботу за профілем протягом кількох місяців. Адже роботодавці, бачачи, що на ринку є багато фахівців, хочуть отримати найкращого.

Загалом, середня зарплата по Україні весь 2022 рік трималась на рівні 15 000 грн. При цьому найбільшу зарплату пропонували в Київській області – 17 500 грн та дистанційно – 22 500 грн.

Водночас, попри невідомість, більшість роботодавців планують цьгоріч переглянути зарплати. Зростання може скласти від 8% до 30% залежно від ситуації в країні та конкуренції за спеціалістів.

Тенденції ринку праці у Києві: на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році, фото-2

Роботодавці висувають до кадрів більш жорсткіші вимоги

У Київському міському центрі зайнятості зазначають, що під час війни роботодавців стали висувати більше вимог до кадрів. Перш за все, своїх майбутніх працівників вони хочуть бачити людьми відповідальними, які гарантовано виконуватимуть професійні обов’язки, незалежно від місцеперебування, повітряних тривог, формату роботи чи емоційного стану. Також роботодавці віддають перевагу багатофункціоналам, які зможуть виконувати не лише свої обов'язки, а тих штатних одиниць, які або потрапили під скорочення, або ж мобілізували до лав ЗСУ.

Загалом, за даними Державної служби зайнятості станом на грудень кількість зареєстрованих безробітних в Україні становила 215 тисяч людей.

Проте рівень безробіття є значно вищим за офіційні показники. В Міністерстві економіки заявили, що кількість безробітних в Україні складає 2,6 мільйона осіб.

За 2022 рік вдалося працевлаштували 8600 осіб, які стояли на обліку у центрі зайнятості.

Найбільше безробітних – 1947 - отримали роботу у сфері торгівлі та ремонту.

Далі йдуть:

 • державне управління й оборона та обов’язкове соціальне страхування (841),
 • переробна промисловість (723),
 • освіта (709),
 • діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (580),
 • охорона здоров’я й надання соціальної допомоги (548),
 • професійна, наукова та технічна діяльність (529),
 • фінансова та страхова діяльність (497),
 • транспорт, складське господарство,
 • поштова та кур’єрська діяльність (430),
 • інформація та телекомунікації (419).
Тенденції ринку праці у Києві: на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році, фото-3

Які в Києві найбільш затребувані спеціалісти?

Найбільше вакансій роботодавці нині пропонують для вчителів, вихователів, фармацевтів, музичних керівників, практичних психологів, сімейних лікарів та інженерів. Чимало пропозицій знайдеться і для прибиральників, двірників, укладальників-пакувальників, вантажників, підсобних робітників та кур’єрів.

В топі залишаються кваліфіковані робітники з інструментом – швачки, слюсарі, сантехніки, електромонтери та електрозварювальники.

Є потреба в соціальних робітниках, продавцях, кухарях та охоронцях. А з-поміж робітників з обслуговування устаткування потрібні водії, трактористи, токарі, машиністи насосних установок, фрезерувальники, оператори верстатів з програмним керуванням.

Найбільший конкурс на посади різноманітних службовців, керівників та менеджерів – два десятки людей на одне місце.

Аналітики Work.ua опублікували п'ятірку спеціалістів, "для яких робота знайдеться завжди".

 • продавець-консультант – 4 273 вакансії (середня зарплата — 12 тис. грн);
 • менеджер з продажу – 3 725 вакансій, (середня зарплата — 20 тис. грн);
 • бухгалтер – 2 042 вакансії, (середня зарплата — 15 тис. грн);
 • водій – 1 859 вакансій, (середня зарплата — 22 тис. грн);
 • кухар – 1 596 вакансій, (середня зарплата — 14 тис. грн)

Найбільший приріст вакансій у грудні спостерігався за посадами «майстер з підключення інтернету» (+64% до листопада) та «патрульний поліції» (+63%).

Топ-5 категорій з найбільшою кількістю вакансій у грудні:

«Сфера обслуговування» — 9 208 вакансій; «Робочі спеціальності, виробництво» — 8 376; «Продаж, закупівля» — 7 746; «Роздрібна торгівля» — 6 120; «Адміністрація, керівництво середньої ланки» — 4 868.

Тенденції ринку праці у Києві: на що сподіватися шукачам роботи у 2023 році, фото-4

Ринок праці українізувався

За спостереженням аналітиків, у 2022 українська майже повністю витіснила російську. Наприкінці року роботодавці розмістили російською лише 8% вакансій. Всі інші - українською. 89% вакансій українською мовою і лише 8% російською. Найбільш українізованим містом був і залишається Львів — 97% вакансій українською. Не відстає від нього й Київ — 89%. Протягом 2023-го тенденція на посилення української зберігатиметься, зазначають експерти.

10 трендів ринку праці у 2023

У 2023 році суттєвих змін на ринку праці не очікується, проте з'явиться кілька важливих трендів. Зокрема, прогнозується зростання зарплат, інтеграція ветеранів,  скасування «чоловічих/жіночих» професій, підтримка працівників тощо.

Основні тренди 2023 визначили Work.ua, попспілкувавшись з HR-спеціалістами малого та середнього бізнесу. 

 • Компанії створюватимуть для працівників відчуття «сильного плеча». Зокрема, закриватимуть базові потреби (світло, інтернет, тепло), чутимуть запити працівників. Люди залишатимуться лояльними до компаній, коли бачитимуть їх підтримку України та відчуватимуть турботу про себе і свою сім'ю.
 • Дисбаланс і можлива нестача кваліфікованих кандидатів. За даними Work.ua кількість вакансій у західних областях України становить зараз понад 90% до лютого 2022 року. У Києві, центральних і південних областях ринок праці відновився приблизно на третину. Багато фахівців виїхали з країни або поки що не бажають розглядати нові пропозиції через нестабільність. Якщо повернення спеціалістів з інших країн не відбудеться, може виникнути нестача кваліфікованих кадрів, за яких роботодавці змагатимуться.
 • Ризик і кар'єра не на часі. Зміна роботи під час війни - це додатковий психологічний і фінансовий стрес. Тому кар'єрні та зарплатні амбіції можуть бути відкладені до кращих часів.
 • Робота не по 8 годин, а на результат. Ракетні обстріли, вимкнення електроенергії, перебої зі зв'язком - усе це негативно впливає на бізнес. Але бізнес - це система, яка має працювати, незважаючи ні на що. Компанії забезпечуватимуть підтримку та захист співробітникам, які своєю чергою підтримуватимуть бізнес і шукатимуть можливості працювати, коли є можливість - рано вранці, ввечері чи у вихідні. Процес переходить на другий план, першочерговим стає результат.
 • Більше можливостей матимуть ті, хто готовий вчитися. Відбувається зміна рекрутингу: зі «знайти співробітника, який вже вміє» на «знайти співробітника, який має талант і готовність вчитися тому, що потрібно».
 • Емоційна стійкість як конкурентна перевага. Роботодавці почали звертати на емоційний стан кандидата значно більше уваги. Бути відкритим до змін і вміти швидко адаптуватися до ситуації, не втрачаючи ефективності, - важлива конкурентна перевага кандидата зараз і в майбутньому.
 • Скасування «чоловічих/жіночих» професій. У роботодавців зміниться ставлення до добору працівників з урахуванням статі. Вони вже розуміють, що професіоналізм не має гендеру, віку та будь-яких інших обмежень.

Читайте також: Купити квартиру в Києві: ТОП-7 недорогих варіантів на вторинному ринку

Головні новини Києва - 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ # Київщина #війна #новини #сьгодні #ринок праці #ситуація на ринку праці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...