• Головна
  • “Не можна не торкатися!” МАН України відкрила вже третій Музей науки
20:16, 8 грудня 2022 р.

“Не можна не торкатися!” МАН України відкрила вже третій Музей науки

“Не можна не торкатися!” МАН України відкрила вже третій Музей науки

7 грудня Мала академія наук України відкрила для юних відвідувачів інтерактивний Музей науки в Чернівцях. Він став вже третім, слідом за подібними музейними просторами Києва та Львова. Загалом у планах МАН – відкрити 10 таких музеїв по всій Україні в найближчі роки.

На вході в музей написано: "Не можна не торкатися!", а це означає, що діти можуть не тільки роздивлятися експонати, як зазвичай, а ще й гратися з ними. Тут поєднані між собою дві складові – розважальна та навчальна. У такий спосіб значно цікавіше можна сприйняти та вивчити той чи інший закон, чи явище.

“Не можна не торкатися!” МАН України відкрила вже третій Музей науки, фото-1

Музей налічує майже 100 експонатів для експериментів, більшість з яких привезли до Чернівців з Києва, частину експонатів люб'язно надає Музей цікавої науки з Одеси, інші прибули від міжнародних партнерів. Зокрема, німецький музей "Технозеум" з Мангайму передав експозицію "Оптичні ілюзії", яка продемонструє особливості кімнати Еймса, дозволить подивитися крізь дзеркальний лабіринт і зрозуміти принцип роботи калейдоскопа.

Маленькі відвідувачі музею досліджуватимуть у цікавій ігровій формі фізичні, хімічні, біологічні й інші наукові явища. Інтерактивний простір “Музей науки Чернівці” допоможе юним дослідникам пізнавати науку на практиці: спостерігати за мікроорганізмами, перевіряти різні матеріали на міцність, спробувати повернути деформовані предмети до їхньої початкової форми.

“Не можна не торкатися!” МАН України відкрила вже третій Музей науки, фото-2

Відкриття музеїв науки в західних регіонах України – наш свідомий пріоритет. Ми хочемо надати рівні освітні можливості всім українським дітям, зокрема і тим, чиї сім’ї змушені були залишити свої домівки та переїхати сюди в пошуках безпеки. Наші інтерактивні простори стануть осередками для спілкування дітей, сприятимуть їхній адаптації та психологічному розвантаженню. На це ми спрямовуємо зараз усі свої сили та залучаємо меценатів. Серед наших партнерів - Торговий центр "Боянівка", інвестиційна компанія "Dovgiy Family Office", Спілка художників Буковини, завдяки яким вдалося зробити ремонт та привести приміщення до вимог музею, завезти експонати. А Чернівецька обласна рада для Чернівецького відділення МАН виділила додаткові ставки для працівників музею, – розповів президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

У квітні цього року у Львові був відкритий перший такий заклад в регіоні, що працював до липня. За цей час його відвідали понад 10 тисяч дітей. Наступний Музей науки буде відкрито в Ужгороді, згодом – в Івано-Франківську та Тернополі. Експозиція у кожному працюватиме приблизно пів року, адже саме стільки часу вона в середньому цікавить аудиторію – дітей та їхніх батьків. Тому експонати будуть перевозити з міста до міста.

Загальна вартість проєкту становить близько 10 мільйонів гривень – саме такою є вартість експонатів, ремонтних і підготовчих робіт. Більшість витрат були покриті завдяки меценатам – інвестиційній компанії Dovgiy Family Office. Доєднались і майстри з Чернівецької спілки художників і сам президент МАНУ Станіслав Довгий: вони надали свої картини для проведення благодійного аукціону на підтримку ЗСУ та створення музею.

Цей проєкт МАН втілює у співробітництві з Чернівецькою ОДА, Чернівецькою облрадою та Чернівецькою міською радою на базі Буковинської малої академії наук учнівської молоді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ # Київщина #війна #новини #сьгодні #Музей науки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...