• Головна
 • Чи може інтернет-магазин та система обліку для бізнесу співіснувати разом?
Новини компаній
14:33, 28 листопада 2022 р.

Чи може інтернет-магазин та система обліку для бізнесу співіснувати разом?

Новини компаній

Зміст

 1. Вступ
 2. Огляд системи Odoo
 3. Веб можливості системи Odoo
 4. eCommerce функціонал
 5. Висновки

1. Вступ

Питання вибору системи для використання у бізнесі повстає гостро, коли бізнес починає зростати та потрібно мати надійний інструмент для керування бізнес-процесами та контролю результатів. Кількість інформаційних бізнес-систем велика і, буває достатньо складно обрати саме ту, котра дозволить розв'язувати поточні питання, та мати можливість масштабування у майбутньому.

Додатково, якщо система окрім базових можливостей обліку надає додатковий функціонал – це забезпечує переваги для бізнесу. Так, у випадку коли інтернет продажі є одним з каналів розповсюдження товарів компанії, система з можливістю запуску інтернет-магазину буде зручним та ефективним інструментом. Поєднання системи обліку та eCommerce функціоналу прибирає необхідність інтеграції та постійного обміну даними з сайтом. При зміні даних у системі: оновлень опису, характеристик товарів та їх залишків, зміни зразу застосовуються в інтернет каталозі товарів.

При пошуку подібної системи, зверніть увагу на бельгійську ERP систему Odoo, котра динамічно розвивається з початку 2000-х років.

2. Огляд системи Odoo

Система Odoo має багато переваг і цікава з різних боків:

- по перше, ця система має Open Source Community версію, котра є вільною до використання і не потребує сплати ліцензій. При цьому, ви будете мати можливість внесення необхідних змін та модифікацій у функціонал системи при залученні власних розробників або компаній-партнерів. Також, цінова політика компанії Odoo S.A. зазнала змін у 2022 році й тепер стати користувачем повної Enterprise версії системи стало набагато простіше.

- по друге, різноманітність стандартних модулів дозволяє інтегрувати майже всі бізнес-процеси компанії, такі як:

 • продажі та CRM
 • закупівлі
 • управління складом
 • керування проєктами
 • комунікація з клієнтами
 • управління HR процесами
 • організацію офлайн точок продажу
 • виробництво та інші.

- по третє, система окрім стандартного функціонала, має велику кількість додаткових модулів, котрі розширюють її можливості. Модулі доступні в офіційному маркеті додатків Odoo Apps або у маркетах партнерів, наприклад від компанії Garazd Creation, у котрому пропонуються також рішення локалізовані для України.

3. Веб можливості системи Odoo

Стосовно eCommerce функціоналу системи Odoo, у 2022 році вийшла нова 16 версія системи, у котрій функціонал еволюційно зазнав якісних покращень, що значно розширило можливості по організації процесу продажів через інтернет.

Власний інтернет-магазин, що використовує систему Odoo, дозволяє обрати оформлення з однієї з більш ніж 20 вбудованих тем. Встановивши тему, модифікуйте її у зручний спосіб за допомогою вбудованого редактора вебсторінок, встановлюйте корпоративні кольори, обирайте дизайн структурних елементів сайту: верхньої (хедер), нижньої (футер) та основної частини, додавайте блоки та елементи лише за декілька кліків.

Чи може інтернет-магазин та система обліку для бізнесу співіснувати разом?, фото-1

Більшість налаштувань можна зробити без залучення технічних спеціалістів, але якщо ваш бізнес потребує унікального дизайну або функціоналу, такі роботи ви можете замовити в офіційного партнера Odoo, котрий має експертизу у сфері, що розглядається.

4. eCommerce функціонал

Каталог товарів, кошик, знижки та система лояльності, особистий кабінет покупця, процес оформлення замовлення з вибором способу оплати та способу доставки товарів, інформування клієнта – всі ці базові етапи, через котрі проходять відвідувачі інтернет-магазину вже реалізовані у системі Odoo.

Чи може інтернет-магазин та система обліку для бізнесу співіснувати разом?, фото-2

Скоріш за все, якщо ваша компанія здійснює продаж на території України, будуть потрібні додаткові модулі по інтеграції з українськими сервісами та службами, такими як:

 • Нова Пошта та Укрпошта;
 • TurboSMS та AlphaSMS, Viber, Telegram, WhatsApp;
 • OLX, Rozetka (Розетка.ua), Prom (Пром.ua);
 • Robota.ua та Work.ua.

Замовити демонстрацію можливостей та придбати їх можна у маркеті додатків Odoo Garazd Apps.

Чи може інтернет-магазин та система обліку для бізнесу співіснувати разом?, фото-3

Наступним етапом після запуску інтернет-магазину постає питання маркетингу та SEO просування. Прискорити цей процес можливо за допомогою готових рішень від компанії Garazd Creation, котрі розроблені у співпраці з професійною маркетинговою агенцією МАВР:

 • Facebook Meta Pixel, Google Analytics 4, Pinterest Tag;
 • XML Product Data Feed для Facebook Catalog, Google Merchant Center;
 • SEO оптимізація сторінок інтернет-магазину;
 • аналітика соціальних мереж та Youtube.

5. Висновки

Власник бізнесу завжди ставиться до своєї компанії як до дитини, намагається надати їй інструменти, котрі будуть найбільш корисними та будуть сприяти її зросту та розвитку. Тому, обираючи інформаційну систему, потрібно впевнитися, що система зможе зростати разом з бізнесом і задовольнить не лише поточні потреби, а і може бути розширена у майбутньому.

Система Odoo вже пройшла еволюційний 20-річний етап розвитку і продовжує розвиватись, покращуючи свої можливості. Кількість компаній-партнерів Odoo збільшується щороку, зростає професійний рівень Odoo спеціалістів, котрих бізнес може залучити до процесу впровадження та розробці. Ви не залишитесь з системою наодинці та зможете отримати підтримку при використанні системи.

Обираючи сучасну ERP систему Odoo, закладіть правильний вектор розвитку вашої компанії.

Автори:

 • Юрій Разумовський, засновник та керівник компанії Garazd Creation. Член асоціації OCA, учасник спільноти Odoo Україна, офіційний партнер Odoo.
 • Владислава Рикова, керівник маркетингової агенції МАВР.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...