• Головна
  • Скляний фасад майбутнього: як компанія Aestech прибирає рамки з будівель та допомагає втіленню фантазій архітекторів
Новини компаній
11:00, 9 листопада 2022 р.

Скляний фасад майбутнього: як компанія Aestech прибирає рамки з будівель та допомагає втіленню фантазій архітекторів

Новини компаній

Сучасна технологія склопакетів від української компанії дає нові можливості фасадного скління архітекторам і забудовникам

Важко уявити велике місто в будь-якій частині світа без скляних фасадів. З ними будівлі набувають ефекту легкості та прозорості на відміну від бетонних коробок з маленькими вікнами.

Але для того щоб створити світлопрозорий фасад на основі типових ригельно-стійкових конструкцій, треба йти на компроміси між архітектурним рішенням і фізичними можливостями таких систем. Доводиться миритися з видимими непрозорими елементами конструкцій, зниженням теплотехнічних властивостей фасадної системи, оптичними викривленнями, зменшенням використовуваної площі, конденсатом у профілях тощо.

Рішення знайшла українська компанія Aestech. Її технологія склопакетів підвищеної міцності (СПМ) позбавляє необхідності використовувати громіздкі утримуючі конструкції та дає можливість будувати ергономічні теплі фасади будь-яких архітектурних форм.

Скляний фасад майбутнього: як компанія Aestech прибирає рамки з будівель та допомагає втіленню фантазій архітекторів, фото-1

У чому суть СПМ? Якщо поставити поруч його і звичний для українців склопакет, вони будуть схожі: два або більше шарів скла з дистанційною рамкою між ними. Але на відміну від стандартного, де шари скла склеєні достатньо м’яким герметиком, у склопакеті від Aestech вони скріплені жорстко за допомогою композитної технології: високоміцним клеєм у поєднанні з пултрузією — матеріалом XXI століття. Завдяки такому технічному рішенню склопакет перетворюється на пласку трубу і набуває цілої низки переваг.

Опір кліматичним умовам та необхідність стійок

Вітрове та снігове навантаження — це найбільша проблема світлопрозорих огороджувальних конструкцій, особливо у високих будівлях та будівлях зі скляним дахом. У стандартному склопакеті через м’яке з’єднання шарів практично все навантаження падає лише на зовнішнє скло. Інші шари працюють тільки на звуко- та термоізоляцію.

Тому доводиться або збільшувати товщину першого скла, або робити склопакети відносно малими. У першому варіанті зростає вага та ціна склопакету. У другому зростає кількість утримуючих конструкцій — ригелів і стійок. А вони «з’їдають» простір, світло та естетику, а також погиршують теплотехнічні властивості конструкцій.

СПМ позбавляє цих проблем. Не потрібно робити зовнішнє скло товстішим, бо завдяки жорсткому з’єднанню по всьому контуру частина вітрового навантаження переходить на внутрішні шари. Ригелі та стійки взагалі не потрібні — склопакет бути зафіксованим без додаткових профілів завдяки тому, що у дистанційну рамку СПМ із пултрузією можна закручувати саморізи, винти, вставляти утримуючі гачки. Так можна прикріпити склопакет безпосередньо до несучих конструкцій будівель.

Скляний фасад майбутнього: як компанія Aestech прибирає рамки з будівель та допомагає втіленню фантазій архітекторів, фото-2

Енергоефективність скляного фасаду

Що більше металу у фасадному склінні, то гірші його теплотехнічні характеристики. Зі стандартними склопакетами це невідворотне зло — їх необхідно прикріплювати до алюмінієвих або сталевих профілів. Але метал краще проводить тепло, відповідно, взимку профілі стають місцем тепловтрати, а влітку — нагрівання.

У випадку СПМ алюмінієві чи сталеві стійки не потрібні. Зазори між склопакетами просто герметизують з використанням структурних герметиків та термоізолюючих ущільнювачів.

До того ж, пултрузія, яка є складовою дистанційної рамки СПМ, має схожий до скла коефіцієнт розширення. Тому не виникає значних коливань розмірів різних частин конструкцій фасадів при їхньому сильному нагріванні чи охолодженні. Саме це завжди відбувається в конструкціях з використанням алюмінієвих систем, позаяк алюміній має значно вищий коефіцієнт розширення, ніж скло.

Віддзеркалення

Якщо в спекотну або морозну погоду подивитися на великі скляні фасади будинків, можна побачити сильні оптичні викривлення. Це відбувається тому, що газ всередині герметичного склопакету від температури розширюється або стискається, від чого шари скла вигинаються і працюють як опуклі чи увігнуті дзеркала.

Подолати цей ефект у стандартному склопакеті можна лише за рахунок збільшеної товщини скла. А це значно здорожчує весь проект: виготовлення, транспортування, кількість і товщину несучих конструкцій.

Склопакет підвищеної міцності прибирає з фасаду ефект «кривого дзеркала» без додаткових витрат. Шари скла натягнуті та з’єднані жорстко, через що майже не піддаються деформації від зміни тиску газу. Неозброєним оком ви не побачите викривлень. Значить, проєкт буде настільки гарним, наскільки його таким задумав архітектор.

Скляний фасад майбутнього: як компанія Aestech прибирає рамки з будівель та допомагає втіленню фантазій архітекторів, фото-3

Це лише декілька питань, які розв’язала своєю технологією компанія Aestech, що цього року увійшла в холдинг TECHIIA. Склопакети підвищеної міцності роблять світлопрозорі огороджувальні конструкції технологічно й економічно доцільними, а також візуально привабливими. Тож їх уже можна побачити на багатьох об’єктах України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...