• Головна
  • Криптоіндустрія має стати вуглецево-нейтральною до 2030 року, - Сергій Тронь
Новини компаній
10:59, 3 листопада 2022 р.

Криптоіндустрія має стати вуглецево-нейтральною до 2030 року, - Сергій Тронь

Новини компаній

Компанія White Rock Management українського інвестора Сергія Тронь підписала міжнародну угоду Crypto Climate Accord, яка передбачає перехід майнінгових підприємств на роботу від винятково відновлювальних джерел. Про це йдеться у колонці підприємця «Як майнінг криптовалют стимулює розвиток відновлюваних джерел енергії» на сайті «Медіум».

Як зазначає бізнесмен, який є власником криптокомпанії, що працює у США та Швеції, – з кожним роком майнінг криптовалют вимагає дедалі більших витрат електроенергії на обслуговування обчислювальних потужностей.

«Зараз на одну транзакцію йде стільки ж електроенергії, скільки використовує середня сім'я за два з половиною місяці (понад дві тисячі кіловат-годин). Науковий журнал Nature Climate Change під час свого дослідження підрахував, що при збереженні темпів зростання ринку результатом його «видобування» стане збільшення середньої температури на планеті на 2°C менш як за 30 років – через збільшення викидів вуглекислого газу», – пише Сергій Тронь.

За словами інвестора White Rock Management, необхідність протидії цій загрозі об'єднала сотні учасників ринку: так була вироблена ініціатива Crypto Climate Accord, яка зобов'язує підписантів до 2030 року перейти на використання «зеленої» енергії.

«Ініціатива Crypto Climate Accord ставить за мету до 2030 року домогтися нульових нетто-викидів у криптоіндустрії. Планується розробка галузевих стандартів, які дадуть можливість перейти на роботу від електрики, що виробляється лише відновлюваними джерелами енергії. А потім поетапно до 2030 року на ці стандарти перейти. Наразі вже понад 250 компаній, які працюють у сфері криптовалют, фінансів та технологій, підтримали ініціативу Crypto Climate Accord. І їхня кількість продовжує зростати», - зазначає Сергій Тронь.

За словами підприємця, наразі електроенергія, що виробляється СЕС та ВЕС, за ціною майже зрівнялася з електрикою, джерелом виробництва якої є спалювання вуглеводнів. І його використання криптокомпаніями зростає.

«Зараз майнер уже має вибір між «чистою» і «брудною» енергією. Щоб не завдавати шкоди екології, майнери використовують надлишки енергії, які не задіяні в енергосистемі: або зелену енергію, або продукти переробки корисних копалин. За різними даними, частка відновлюваних джерел енергії при майнінгу біткоїну становить від 39% до 74%. Точнішої цифри немає через децентралізацію криптовалют. Іншими словами, будь-яка людина, яка має потужний комп'ютер, може «добувати» біткоін. І простежити, які джерела енергії вона використовує, непросто», - написав Сергій Тронь.

Інвестор переконаний, що відповідальні майнери, які використовують ВДЕ, стимулюють розвиток «зеленої» енергетики та виступають значним драйвером розвитку економіки загалом. Їхня активність та нові запити забезпечують запуск нових енергетичних потужностей ВДЕ, а отже, створення робочих місць та податкові виплати.

«Майнери виступають як фермент, що активізує конкуренцію та впровадження нових технологій. Видобуток криптовалюти соціально відповідальними інвесторами стає точкою зростання, що стимулює розвиток суміжних галузей. Відповідальні майнери передбачають та прискорюють процес декарбонізації та переходу на безпечні для довкілля джерела енергії», - зазначив Сергій Тронь.

Довідка. Сергій Тронь – один із найбільших криптоінвесторів, власник української франшизи головного галузевого видання Bitcoin Magazine, власник White Rock Management (WRM) – міжнародної компанії з головним офісом у Швейцарії, що спеціалізується на створенні багатофункціональних центрів в усьому світі. Головний фокус White Rock Management – ​​штучний інтелект, потокові обчислення, рендеринг та блокчейн. Підприємства WRM розташовані у Швеції, США та Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...