• Головна
  • Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України
Новини компаній
15:00, 26 жовтня 2022 р.

Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України

Новини компаній

Попри підступні обстріли цивільної інфраструктури, українці продовжують боронити свою державу — на фронті та кожен на своєму місці. У цей час усі, хто забезпечує розвиток суспільства у тилу, мають піклуватися і про середовище, у якому зростають діти. Потрібно відвернути їхню увагу від жахів війни, зацікавивши навчанням і інженерною творчістю, плекати інтерес до творення на противагу руйнації, що їх оточує.

В Україні зростають майбутні інженери, астронавти і коструктори, проте війна не дає їм можливості повноцінно навчатися. Хоча інженерні та технічні професії зараз не найбільш популярні в Україні, саме «технарі» — «рок-зірки» сучасності: вони створюють роботів «Бостон Дайнемікс» і запускають телескоп Джеймса Вебба. До того ж, саме спеціалісти у царині технічних і STEM спеціальностей знадобляться, не тільки коли прийде час відновлювати Україну, а й у більш віддаленому майбутньому.

Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України , фото-1

учасниці першого етапу змагань Noosphere Space Games під час роботи над проєктами

(фото: пресслужба)

Щоб виростити нове покоління винахідників і засновників технологічних компаній, треба прищепити інтерес до інновацій і науки змалечку, а ще — дати можливість розвиватися тим, хто вже шукає себе у царині технологій. Ідея необхідності інноваційного розвитку не нова й активно розвивається громадським сектором: вже 7 років екосистему інженерної творчості будує в Україні ГО «Асоціація Ноосфера», заснована меценатом Максом Поляковим. ГО «Асоціація Ноосфера» організує ряд ініціатив, що популяризують космічні технології — хакатони, турніри, конференції.

Одна з цих можливостей — перші в Україні змагання з віртуального ракетомоделювання — Noosphere Space Games. Реєстрація на змагання триватиме до 8 листопада, змагання проходять за спільної організації з Федерацією ракетомодельного спорту України. У рамках Noosphere Space Games необхідно виконати місію, а саме зібрати віртуальну ракету у Kerbal Space Program і успішно повернутися на планету Кербін. У рамках цієї місії учасники встановлять на Місяці прапор України, щоправда поки що — віртуальний.

Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України , фото-2


успішна посадка капсули з пілотом на планету Кербін
джерело: скриншоти учасників змагань з комп’ютерного симулятора Kerbal Space Program

Kerbal Space Program — один з найуспішніших симуляторів космічних польотів, враховує майже всі фактори, що впливають на запуск космічних ракет. Учасники мають взяти до уваги опір повітря, масу космічного корабля, витрати палива, гравітацію, атмосферне гальмування й багато інших технологічних змінних. Учасники змагань мають доступ до великого каталогу деталей для будівництва повністю функціонального космічного корабля, який літає за основами реалістичної аеродинамічної й орбітальної фізики. У програмі можна запустити корабель на орбіту або за її межі, досліджувати супутники й планети, будувати бази й космічні станції.

Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України , фото-3


супутник з розгорненими сонячними панелями на орбіті 300027 метрів
(джерело: скриншоти учасників змагань з комп’ютерного симулятора Kerbal Space Program)

Це вже другі Noosphere Space Games, перші змагання відбулися влітку, тоді віковий поріг для учасників становив 14 років. До змагань долучилися понад 350 дітлахів у складі 148 команд з Одеської, Дніпропетровської, Чернігівської, Харківської, Полтавської, Київської, Запорізької, Вінницької, Миколаївської, Сумської, Львівської, Черкаської, Хмельницької, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської областей.

Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України , фото-4


учасники змагань під час роботи над проєктами
(фото: пресслужба)

«Під час перших змагань Noosphere Space Games до нас надходило чимало запитів, чи будуть змагання для більш дорослих учасників. Тому цього разу ми підняли віковий поріг і дещо ускладнили місію. Але це не заважає молодшим учасникам долучатися й розвиватися в напрямку віртуального ракетомоделювання. Ми впевнені, що у них є всі шанси на перемогу», — каже генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль.

Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України , фото-5

генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль (фото: пресслужба)

Більшість дітей ніколи не збирали віртуальні ракети в Kerbal Space Program і не мали знань і навичок з ракетомоделювання. Проте їм дуже сподобалося здобувати нові знання в ігровій формі.

«Я вражений, що у нас вийшло! За декілька годин ми побудували космічну ракету, яка змогла вийти на орбіту. Протягом двох тижнів ми її вдосконалювали і навіть відмовилися від теплового щита, щоб зробити конструкцію дешевшою. Ми використовували як твердопаливні, так і рідинні двигуни. Місія пройшла успішно!» – ділиться своїми враженнями Ілля Пентюк з Києва, учасник команди-переможниці змагань Ukrainian Aerospace.

Такі онлайн формати — вимушені на час війни, адже мета організаторів — дати можливості розвиватися дітям навіть зараз. Загалом ракетомоделювання — це технічний вид спорту, яким в Україні займаються приблизно 1400 осіб. А понад 2000 дітей своїми руками спробували запустити найпростішу саморобну ракету на майстер-класах, які організовувала Noosphere.

«Більшість учасників минулих змагань, включно з переможцями, взагалі не знали про існування гри-симулятора Kerbal Space Program. Їм довелося розбиратися, як збирати ракети й запускати супутники на орбіту з нуля. Журі вразив креативний підхід дітей, кожна ракета була унікальною! Подібні змагання чудово демонструють рівень ентузіазму школярів і їхню здатність до самонавчання, яке так знадобиться їм у майбутньому. Для ГО «Асоціація Ноосфера» це один зі способів сприяти появі нових конструкторів і інженерів», — розповідає керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима.

Майбутні конструктори ростуть серед нас: дітям і підліткам пропонують встановити на Місяці прапор України , фото-6

керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима (фото: пресслужба)

Взяти участь можуть школярі й студенти до 18 років з усієї України. Призовий фонд — $1200, участь безоплатна. Формат проведення — онлайн. Змагання проходять в індивідуальному форматі, тож шукати команду не потрібно. Аби забезпечити усім учасникам рівні можливості, детальні правила місії стануть доступні 8 листопада. Посилання на реєстрацію: https://noospherespace.games/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...