• Головна
  • Навіщо потрібен психолог для лікування алкоголізму
Новини компаній
11:30, 14 вересня 2022 р.

Навіщо потрібен психолог для лікування алкоголізму

Новини компаній

Головною причиною алкоголізму є психологічна проблема. Так, звісно, на фізичному рівні теж з’являється звичка, коли організм звикає до регулярного надходження етанолу, і вже не може без цього. Але все ж таки причиною, чому людина починає пити, є саме психологічна травма. Її корені можуть ховатись в дитинстві, або у переживанні негативного досвіду, або бути наслідком стресу, коли людина вживає алкоголь, щоб забутись, зняти напругу. В будь-якому разі, виявляти проблему повинен психолог.

Навіщо потрібен психолог для лікування алкоголізму, фото-1

Консультация психотерапевта – це важливий етап при лікуванні алкоголізму. Проте для багатьох людей звернення до даного фахівця вважається чимось неприємним, їм здається, що це – ознака відхилень у психіці. Насправді ж, психотерапевт не займається лікуванням психіатричних захворювань, він надає консультації, а також може призначити певні ліки, які потребують рецепту. Таким чином, не потрібно соромитись і турбуватись, в країнах заходу у всіх успішних людей є власний психотерапевт, який допомагає позбутись купи проблем, в тому числі подолати алкогольну залежність.

Психиатрическое лечение алкоголизма теж можливе. Але воно відбувається в особливих випадках, на останніх стадіях хвороби, коли звичайні консультації вже не діють.

Що відбувається на консультаціях

Перш за все, психотерапевт діє комплексно. Це не просто бесіда, як, наприклад, з психологом. Тут потрібно дотримуватись певного плану, розробленого під конкретний випадок. А зрозуміти індивідуальні особливості пацієнта можна за допомогою психодіагностики:

  • Бесіда;
  • Спостереження;
  • Тестування.

Тоді фахівець отримує повну клінічну картину, на базі якої може визначити, в який бік рухатись, де може приховуватись проблема пияцтва.

Після діагностики відбуваються сеанси консультацій. Пацієнт відповідає на деякі питання, а психотерапевт пояснює взаємозв’язки тих чи інших подій, морального стану, формування звички тощо. Тобто консультації проходять у форматі бесіди, де є довірлива атмосфера між спеціалістом та пацієнтом.

Важливо знати те, що бесіда з психотерапевтом носить виключно добровільний характер. Більш того, в жодному разі неможна звертатись до такого фахівця під тиском – родичів, друзів, колег. Лише добровільна участь. Тільки так можна розраховувати на результат. А якщо людина не готова відповідати на певні питання, то її ніхто не змушує, вона вільна відмовитись від цього.

Звичайно, крім психологічного лікування є й медичне, адже алкоголізм – це хвороба. Тут не можна вирішити проблему лише бесідами, потрібен комплексний підхід. Пацієнту призначають ліки, препарати для підтримки та відновлення організму, при необхідності виписують седативні засоби аби забезпечити ефективний відпочинок, здоровий та міцний сон. Проводиться також детоксикація, щоб людина не відчувала неприємних симптомів, які заважатимуть зосередитись на роботі з психотерапевтом.

Де шукати фахівця

Взагалі, знайти психолога не є проблемою. Та тут необхідно розуміти, що в даному випадку потрібен фахівець, який працює саме з алкозалежними. Це вузька спеціалізація, яка вимагає конкретних знань та досвіду. Звичайний психотерапевт не зможе впоратись з проблемою, а іноді навіть навпаки – посилить її.

Тому шукати фахівця треба у спеціалізованій наркологічній клініці. Тим більше, що як вже зазначалось, медичне лікування теж потрібно. А це все можна отримати якраз у наркологічній клініці. При необхідності є можливість домовитись про стаціонар, а в деяких випадках лише стаціонарне лікування алкоголізму і демонструє ефективність. В Дніпрі такою клінікою є «Детокс», де можна пройти детоксикацію, вивід з запою, повне лікування алкоголізму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...