• Головна
  • Благодійність у військові часи: як обрати надійну ініціативу і не стати жертвами шахраїв?
Партнерський матеріал
09:00, 16 серпня 2022 р.

Благодійність у військові часи: як обрати надійну ініціативу і не стати жертвами шахраїв?

Партнерський матеріал

“Благодійність і шахрайство під час військового часу. Як відрізнити справжнє бажання допомогти від “фейкової” жаги наживи.” Емма Шекоян Обличчя та Голова Благодійної Організації "Проффінконтроль України":

В реаліях сьогодення нашої країни, під час війни, ми бачимо збори на благодійність кожного дня, як від простих людей у соцмережах, так и від різноманітних благодійних фондів, організацій, загальнодержавних офіційних програм, тощо. Як не заплутатись в такому переліку, обрати на що саме пожертвувати кошти, та не натрапити на шахраїв - намагалась з'ясуватинаша редакція, разом з Еммою Шекоян, Головою благодійної організації "Проффінконтроль України".

БО "Проффінконтроль України", офіційно почала свою діяльність у квітні 2021 року. Ще до створення, Емма Шекоян, самостійно, з однодумцями, займалася волонтерською діяльністю, спрямованою на дитячі будинки, центри психологічної реабілітації дітей, дитячі лікарні,забезпечення них коштовним медичним обладнанням, тощо.

З настанням війни, дiяльнiсть фонду розширилась. Наразі БО займається забезпеченням ЗСУ та цивільного населення, що постраждало від збройного конфлікту, необхідною гуманитарною допомогою.

  • Еммо, скажіть будь ласка , на які фактори, в першу чергу, повинні звертати увагу люди, які хочуть зробити благодійний внесок, при виборі фонду чи організації, щоб уникнути шахрайства?

“Нажаль, зараз, дійсно багато шахраїв, котрі намагаються нажитися під час військового часу. Кожного дня з'являються нові фонди, чи організації, які на щось збирають. Ми, також, часто чуємо про випадки шахрайства волонтерів, із закордонною гуманитарною допомогою, тощо. Такі випадки, інколи, вбивають віру в людей та бажання допомагати, але, кожен сам несе відповідальність за свої вчинки, тому і перевіряти, з ким Ви зможете дійсно допомогти країні - доведеться Вам самим. Я раджу звернути, в першу чергу, увагу, не на рекламу, а на строк існування і діяльності організації, звітність та підтверджуючі документи, які Ви вправі вимагати для ознайомлення, та спиратися на кількість відгуків людей, яким допомогли. У будь якій серйозній БО, Ви знайдете безліч вдячної аудитории, Ви можете навіть поспілкуватися із ними напряму.”

  • А як, на вашу думку, зробити вибір : куди робити благодійні внески, та на що саме?

“Це, насправді, суто залежить від вашого особистого бажання, але, я розумію, що інколи, дійсно, стає такий вибір. Тому, я раджу - більше довіряти БО, якi проводили свою діяльність ідо війни, і вже мають позитивний досвід в цій сфері. Ми - Велика нація, і підтвердження тому - багато акцій, коли Наш Народ зібрав рекордну, неможливу, кількість коштів на військову технику. Вражають, також, внески в державні фонди на потреби ЗСУ. Але давайте не забувати про найменш захищені верстви населення зараз, про дітей, які залишились без батьків, або хворіють, про людей, які втратили свої домівки та роботу, переселенців, багатодітні родини, які залишились без годувальників через війну. Вони - майбутне Нашої Країні, за для них, ми йдемо до Перемоги разом. Вибір, куди і на що - це рішення має прийняти кожен самостійно.”

  • Як Ви вважаєте, в Нашій Країні, в благодійності, більшу участь приймає громадянське суспільство чи бізнес та підприємства? Вони проводять благодiйнiсть в основному на пряму , часто задля піару, чи також обирають партнерство з фондами та БО?

“ Чесно кажучи, я вважаю, що Нашій Країні, дійсно є чим пишатися. Такої дружньої нації як Українці - ще світ не бачив. Це я кажу не тільки, про суспільство, а й про бізнес та підприємства також. З перших днів всі допомагали чим могли, хтось самостійно ставав і годував ТРО, хтось - передавав кошти, продукцію, надавав прихисток , сховища , тощо. Дуже багато підпріемств, нашої країни, надають допомогу у різних формах, як самостійно так і через різні БО. Наш фонд, наприклад, працює з багатьма харчовими підприємствами, торгівельними мережами, виробниками товарів першої необхідності, які безкоштовно надають нам товари та продукцію, яку ми надаємо тим, хто її потребує. Без них би нічого не було, всі намагаються допомогти безкоштовно, хто чим може, за що ми безмежно вдячні. Тому, я б не стала говорити про якійсь розподіл чі статистику у цьому плані”

  • До Речі, ми постійно говоримо про шахрайські БО та фонди , але ж, недобросовісних людей, які просять допомогу, теж багато? Чи не так?

“ На Жаль - так, це стосується і людей. Я можу розповісти безліч випадків недобросовісних людей , які намагались, задля наживи, або просто, через жадібність, отримати допомогу, яка може врятувати, або полегшити чиєсь життя. Тому, ми ретельно перевіряємо заявки, які надходять до нас, починаючи від документального підтвердження статусу, і навіть просимо надсилати фото та відеоматеріали, як підтвердження отримання допомоги. Це, до речі, ще один спосіб перевірки, Ви повинні бути впевнені, що Ваш внесок дійде до дійсно потребуючих людей.

  • Якими проектами наразі займається Ваша команда?

“Один з останніх, дуже важливих проектів нашої БО - це збір коштів на придбання автомобілів для фронту. До нас надійшли запити від декількох державних спеціальних підрозділів, які виконують бойові завдання на передовій. Потрібні чотири автівки - Mitsubishi L 200 (2006-2010), вартість яких варьюється від 8000$ до 10000$ за одне авто. Війна не скінчилась, Україна мужньо боронить свої кордони, нам треба робити все, щоб пришвидшити Нашу перемогу.”

  • Еммо , Ви ще не думали як Ви бачите діяльність Вашої БО після закінчення війни? 

“ Звісно, ми віримо в Нашу Перемогу і плануємо продовжувати діяльність нашої організації в одному з найважливіших напрямків - це допомога дітям. Підтримка державних медичних закладів, центрів соціально психологічної реабілітації дітей, після військових дій, дитячих будинків - це наш основний пріоритет на майбутнє. Це ї є наше майбутнє. Я дуже хочу щоб у дітей було, так необхідне їм, справжнє дитинство, теплі емоції та відчуття опіки. Після закінчення війни, ми, на жаль, зіткнемося з великою кількістю сиріт. Саме ним, я вважаю, за необхідне, приділити найбільшу кількість уваги та захисту, Вони - наше майбутнє.

А якщо чесно, як показав досвід всіх українців, планувати та мріяти треба, але, ми мусимо діяти виходячи із реалій. Наша организація, буде вести свою дiяльнiсть, виходячі з нагальних потреб сьогодення. Зараз, необхідно швидко та гнучко підлаштовуватися під те, що насправді потрібно та важливо для Нашої Країни.”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...