• Головна
  • В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей
10:35, 3 серпня 2022 р.

В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей

В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей

1 серпня почала роботу державна інформаційна платформа "Діти війни", яка допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.

"Діти війни" - це єдина платформа, яка надає актуальну та зведену інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни Російської Федерації проти України (загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані) та тих, кого вдалося розшукати і врятувати. Кількісні показники щодня оновлюють відповідні державні органи.

Завдяки платформі можна:

  • повідомити про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо знайшлась дитина без супроводу дорослих;
  • якщо стало відомо про факт депортації дитини; про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.
В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей, фото-1

Зареєстровані за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини звернення автоматично отримуються та опрацьовуються відповідними відомствами.

З 24 лютого, від початку російської агресії в Україні загинуло 358 дітей та поранено 693, ще 203 дитини зникли безвісти, а 5754 депортовано. 47 дітей повернуто за участі Мінреінтеграції, – розповідає Олександр Смирнов, директор державного підприємства "Український національний центр розбудови миру", яке виконує функції Національного інформаційного бюро. – Створивши цей портал, ми також хочемо залучити до розшуку дітей громадськість, централізувати та значно полегшити подання повідомлень щодо зникнення або виявлення місце перебування дитини. Питання захисту дітей та повернення їх в Україну є одним із наших завдань.

В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей, фото-2

За словами Олександра Смирнова, державні органи вживають всіх необхідних заходів щодо фіксації випадків депортації чи примусового переміщення або переселення дітей, Україна активно взаємодіє з міжнародними організаціями та партнерами. Створений портал "Діти війни" дозволяє швидко та цілеспрямовано збирати потрібні дані, що допомагають ідентифікувати дитину, відстежити її місце перебування та в результаті – повернути її в Україну.

Окрім того, така інформація сприятиме формуванню доказової бази та притягненню винних до кримінальної та інших видів міжнародно-правової відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Київ #сьогодні #Київщина #війна # пошук зниклих дітей #платформа "Діти війни"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...