Понад 100 прифронтових лікарень отримали ліків на 3 млн доларів. Згодом медзаклади отримають допомогу ще на таку ж суму
Велика партія благодійної допомоги у вигляді медикаментів для українських військових та цивільних надійшла у понад 100 лікарень в прифронтовій зоні. Необхідними ліками забезпечено медзаклади Донецької, Запорізької, Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Вінницької, Полтавської, Київської, Сумської, Кіровоградської, Чернігівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Миколаївської, Волинської та Львівської областей, а також Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни. Значна частина допомоги потрапила й у лікарні населених пунктів, де безпосередньо проходять бойові дії – у Соледар, Новолуганськ та Сіверськ. Це тільки перша частина допомоги, а загальна вартість партії медикаментів складає понад 6 млн доларів.
До складу гуманітарної допомоги увійшли антибіотики, ліки проти тиску, тахікардії, хвороби коронарної артерії, при проблемах зі шлунком та медичні халати, перев'язувальні матеріали для хірургічних відділень, бандажі, кровоспинні засоби, а також памперси, дитяче харчування, ноші, ходунки, предмети гігієни та інше.
“Щодня ми потребуємо велику кількість медичних препаратів та розхідників для наших пацієнтів, все витрачається з великою швидкістю, – ділиться Валерія Леонова, директор центру первинної медико-санітарної допомоги Бахмутського району. – В нас дуже багато поранених – і військових, і цивільних. Вони надходять щодня, їм потрібна невідкладна екстрена допомога. Наші запаси опинилися майже на нулі, а через бойові дії шляхи постачання обірвалися. То ж допомога надійшла дуже вчасно”.
Організаційну роботу, розподіл та доставлення ліків безпосередньо до госпіталів України здійснила команда благодійників.
“Найбільшу потребу медзаклади у прифронтовій зоні зараз відчувають в антибіотиках та засобах при проблемах зі шлунком, – розказує Оксана Гуляєва, директор благодійного фонду “Можемо разом”, що керувала логістичними процесами по доставленню ліків. – Висока температура повітря, антисанітарія та відсутність достатньої кількості чистої питної води створили умови для розвитку різноманітних розладів та хвороб системи травлення. А роль антибіотиків при врятуванні життя поранених військових взагалі важко переоцінити. Тому ми організували доставку ліків у медзаклади у найкоротші строки з використанням транспорту фонду, партнерів та через поштових операторів”.
Нагадаємо, що медикаменти у вигляді гуманітарної допомоги були передані Україні парафією українського православного собору Святого Андрія у Вашингтоні. Перед відправленням партія ліків була освячена у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві за участі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.