Новини компаній
17:00, 8 червня

Проєкт мирної зброї

Новини компаній

Через війну в Україні зруйновано чи пошкоджено більше 4 000 житлових будинків або понад 44 млн кв. м житла українців, й, на жаль, це не остаточні цифри… Зима близько, як в «Грі престолів», а де ж і як будуть жити українці, позбавлені житла російською армією?

Тож, команда українських архітекторів на чолі з архітектором Олегом Волосовським, який задумав цей проєкт ще в перші дні війни, перебуваючи у лавах тероборони, - об’єдналася разом із українськими виробниками у платформу, створила виробництво повного циклу модульних меблів MOD та модульного містечка CAMPUS і назвала його - Peaceful weapon. Проєкт мирної зброї. А також ретельно продумала усі деталі й навіть подбала про корисне життя цієї розробки після перемоги та відбудови країни.

Проєкт мирної зброї, фото-1

«Ми випробували цю системуще до війни у хостелі Stalker, що під Чорнобилем, тож ясно, що маючи цей досвід, з перших днів війни наша компанія не припиняла роботу і розпочала розробку конструкторської документації житлових модулів. Вони розраховані на будь-яке приміщення, починаючи з бомбосховищ і закінчуючи офісним центром, спортзалом чи торговим залом. Там за 1,5-3 години можна зібрати повноцінне житло для переселенців та біженців за допомогою 2-4 людей. Навіть без фахової освіти, адже розроблена детальна інструкція аж до складеного списку інструментів», - розповідає Олег Волосовський.

До наступу перших холодів, за 2-3 місяці за допомогою модульних меблів MOD можна вирішити житлове питання для десятків тисяч людей, якщо почати просто зараз монтувати їх в спорожнілих через війну офісних та адмінбудівлях, за умови наявності в них підведених основних комунікацій: води, каналізації, електрики, тепла.

Проєкт мирної зброї, фото-2

Монтаж одного модуля займає в середньому від 1,5 до 3 год. мінімальними силами. Проте важливо, що в цьому процесі будуть задіяні тільки українські виробники, а це створення робочих місць, що надважливо для функціонування економіки країни, що воює, зокрема і стимул повернення робітників будівельних та виробничих спеціальностей назад в Україну. На сьогодні вже є домовленості із виробниками Житомира, Дніпра, Рівного, Миколаєва, Мукачеве та ін. міст. Каркаси модулів є двох видів - металеві (більше призначені для використання у бомбосховищах та казармах) та дерев’яні. Це дає можливість обрати виробництва, розташовані на території, де будуватиметься модульне містечко. Наповнення модулів також передбачає широкий спектр місцевих матеріалів.

Проєкт мирної зброї, фото-3

«Ми вирішили, що можемо запропонувати нашим військовим жити з кращим комфортом та зручним ліжком. Військові матимуть власний куточок, де можна не лише спати. Їм буде куди скласти бронежилети, каски, рюкзаки», - додає архітектор.

В модулях передбачені усі необхідні елементи забезпечення гідного та комфортного життя як для тимчасового проживання так і майбутнього переобладнання для комерційного використання: від кухонних та душових модулів, санвузлів до наявності електрофурнітури, текстилю, USB-портів.

Проєкт мирної зброї, фото-4

Модулі та модульні містечка спроектовані як універсальні. Розмір може бути 2,5х2,7 метрів і завдовжки 6 метрів. Одна фура може перевозити два модулі. У проєкті Волосовського один модуль - це спальня та міні-кухня. Другий - два сантехнічні блоки (один для сусіднього модуля) та невелика вітальня. Також є модуль з кухнею, їдальнею, шафами для одягу та валіз, місцем для комп’ютера.

Після використання для швидкого забезпечення потреб розселення людей, які залишились без житла, - їх можна використовувати в мирний час для облаштування спортивних баз, дитячих таборів, баз відпочинку, санаторіїв та костелів.

Проєкт мирної зброї, фото-5

Термін виробництва одного будинку модульного тимчасового містечка для переселенців – близько двох місяців. Будинки можуть бути пристосовані до проживання у будь-яку пору року. Доставка готових будинків на ділянку здійснюється авто або залізничним транспортом, оскільки модулі одразу виготовлені під розміри перевізних платформ. Монтаж будинку займає 2-5 дні, включаючи підключення до водо-, електропостачання, каналізації.

Проєкт ґрунтується на трьох китах: оптимізація процесу, комфорт, продумана інженерія.

«Свою ініціативу ми зробили: за 3 місяці розробили і перевірили із професійними конструкторами, виготовили і демонструємо загалу. Показуємо готові модулі, аби достукатись до чиновників, голів найбільш постраждалих місцевих громад і всіх тих, хто приймає рішення, де і як буквально за 3 місяці будуть жити люди, що втратили житл. Зволікати – нема часу. Всі ж подаровані Польщею та іншими країнами модульні містечка не в змозі розмістити всіх, хто цього потребує. Тож треба звернути увагу на своє – українське виробництво і можливості», - акцентує Волосовський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...