Масова страта в Бучі: видання The New York Times опублікував нові підтвердження звірств рашистів на Київщині, - ФОТО, ВІДЕО
Американське видання The New York Times оприлюднило нові фотографії та відеозаписи звірств, які чинили російські окупанти в березні в Бучі під Києвом. На оприлюднених відео видно, як солдати армії рф вбивають не менше як вісім беззбройних українців.
Рашисти в Бучі ведуть полонених українців, 44.ua/скріншот з відео
Про це йдеться в матеріалі The New York Times.
Долучайтесь до нашого Telegram-каналу, щоб не пропустити важливі та актуальні новини Києва, області та України.
Перше відео, яке було знято 4 березня камерою безпеки, показує дев'ятьох полонених, яких ведуть під дулом автоматів російські окупанти. Автори матеріалу стверджують, що це відео є доказом того, що чоловіки перебували під вартою російських військ за кілька хвилин до страти.
New evidence — including three videos obtained by The New York Times — shows how Russian paratroopers rounded up and executed at least eight Ukrainian men in Bucha on March 4, a likely war crime. https://t.co/EnA2q943Ds pic.twitter.com/BRMDeGo0u6
— The New York Times (@nytimes) May 19, 2022
Російські солдати, які проводили обшуки, знайшли чоловіків і під дулом зброї змусили всіх дев'ятьох з них, включаючи власника будинку, вийти з дому, сказав пан Скиба. (Іван Скиба, чоловік, якому вдалося вижити). Солдати шукали у чоловіків татуювання, які могли б свідчити про їхню приналежність до війська, і змусили деяких зняти зимові куртки та взуття. Потім їх повели до російської бази на Яблунській, 144, – йдеться у матеріалі видання.
Очевидці розповіли журналістам американського видання, що після подій, які потрапили на відео, російські окупанти під дулами автоматів відвели чоловіків до будівлі, яку використовували як свою базу. За їхніми словами, рашисти змусили полонених стати на коліна, а потім майже відразу почали розстрілювати. Тіла чоловіків пролежали у дворі будинку на вулиці Яблунська, 144 понад місяць.
Підтвердженням цих слів служить відео з безпілотника, яке було зняте наступного дня, 5 березня. На ньому можна побачити декілька трупів біля офіційної будівлі, де 4 березня за словами свідків, розстріляли українців. На світлинах, зроблених уже після звільнення Бучі, на цьому самому місці видно 8 тіл.
A drone video filmed the next day confirmed what happened. As the drone buzzed by 144 Yablunska Street, it captured two Russian soldiers standing next to bodies, including Rudenko in his distinctive blue sweatshirt. pic.twitter.com/mehuKoRm1e
— Evan Hill (@evanhill) May 20, 2022
Самого моменту розстрілу на опублікованому відео немає. Але з будинку навпроти зняли, як групу полонених на стоянці перед базою росіяни виводять у двір і ставлять навколішки. Про розстріл журналістам розповіло восьмеро очевидців, зокрема один із тих, кого вели на розстріл. Йому вдалося вижити, оскільки куля не зачепила життєво важливих органів. Цей чоловік стверджує, що він удав, що мертвий, дочекався, поки військові підуть, і втік.
In addition to the security camera footage, a man filming from a neighboring house captured the captives being forced to kneel outside 144 Yablunska Street. He counted all nine men in line. Rudenko was wearing a distinctive blue hooded sweatshirt. pic.twitter.com/h20xUbbSxa
— Evan Hill (@evanhill) May 20, 2022
Американські журналісти ідентифікували як загиблих, так і військових, які їх розстріляли.
Видання стверджує, що в будинку за адресою Яблонська, 144 того дня було вбито Анатолія Приходька, Андрія Матвійчука, Андрія Вербового, Дениса Руденка, Андрія Дворнікова, Святослава Туровського, Валерія Котенка і Віталія Карпенка.
Вбиті українці у Бучі, The New York Times
Зазначають, що ще одну людину того дня відпустили. За словами місцевого військового командира та представників слідчих органів, на які посилається NYT, зараз він перебуває під слідством. У документі, з яким ознайомилися журналісти, зазначено, що йдеться про "державну зраду".
Докази, залишені російськими військовими, вказують на два конкретні підрозділи десантників, які могли перебувати на "базі" в Бучі в той момент. У пакувальних листах для ящиків зі зброєю та боєприпасами зазначено в/ч 32515 та 74268, що відповідають 104-му та 234-му десантно-штурмовим полкам.
Раніше ми писали про те, що від рук російських загарбників загинула вся сім’я поліцейського Івана Сімороза з Бородянки Київської області. 26 лютого рашисти обстрілювали населений пункт і ракета прилетіла в його оселю, перетворивши дім на руїни. Чоловік в цей момент знаходився на роботі.
Крім цього, ми повідомляли, що у Києві на суді російський окупант Вадим Шишімарін повністю визнав свою провину. Нагадаємо, що це перша справа щодо військових злочинів російських військових в Україні, яка дійшла до суду з 24 лютого 2022 року.