• Головна
  • Китай і Україна. Бути, чи не бути? Андрій Андрейків про майбутнє, геополітику та інвестиції
Новини компаній
09:00, 27 лютого 2021 р.

Китай і Україна. Бути, чи не бути? Андрій Андрейків про майбутнє, геополітику та інвестиції

Новини компаній

Експерт Андрій Андрейків висловив застереження щодо інвестиційного протистояння з Китаєм

У 2021 році конкурентна боротьба між США та Китаєм буде мати новий формат, відтак українській владі – від депутата та чиновника слід зважати на кожен крок не втрачаючи суб’єктність. Таку думку виловив кандидат юридичних наук, член Аспен Клубу України, випускник Української школи політичних студій при Києво-Могилянській Академії Андрій Андрейків на каналі «Politeka Online»

«Китай посилює свій вплив. Якщо ми подивимось на рівень зовнішньоекономічної діяльності України, то і в експортному і в імпортному потенціалі, Китай є на першому місці для нашої держави», - зазначив експерт.

Водночас Андрій Андрейків звертає увагу на те, що саме Китай володіє надзвичайно високим технічним, науковим та економічним потенціалом на світовій арені, і нехтувати цим неможливо.

«Коли ми всередині країни сперечаємось, і одні говорять, які загрози чи переваги несе «рускій мір», інші - про національні ідеї, які мають бути реалізовані, безумовно ми забуваємо про те, що одним з найбільших банків, який розташований у Лондоні, є HSBC (The Hongkong and Shanghai Banking Corporation). Ми забуваємо про те, що 70 відсотків сонячних батарей, які виготовляються в світі, є з Китаю. Ми забуваємо про те, що в грудні 2020 було заявлено про підписання великої рамкової інвестиційної угоди між Китаєм та Європейським Союзом», - пояснює експерт.

За словами Андрія Андрейківа, Китай значно просунувся і у розвідувальній роботі: «Підтвердженням цьому є нещодавня вимога США до компанії Huawei

забрати всі маршрутизатори та обладнання, які знаходяться на будівлі Міністрества закордонних справ України».

Також він нагадав події, які відбулись влітку 2020-го року, коли влада США звернулась з вимогою закрити консульство Китаю у Хьюстоні. «І за три дні китайські дипломати палили документи і знищували сервери, аби обмежити доступ до фактів їх діяльності. Тоді, за даними американської преси, до консульства прибули поліцейські - нібито на виклик гасіння пожежі. Серед них були і працівники американських спецслужб. Проте китайські дипломати їх ідентифікували буквально за лічені години», - каже експерт.

Також Китай демонструє вражаючі досягнення у використанні альтернативних джерел енергії. «У 2020 році на застосуванні вітрової та сонячної генерації, Китай виробив 70 тисяч мегават електроенергії. Щоб зрозуміти у порівняльному аспекті, наша Запорізька АЕС дає 6 тисяч мегават на рік. Тобто Китай на застосуванні альтернативних джерел виробив електрики на рівні 60-70 атомних реакторів. Тому мені видається, що протистояння між Китаєм та США в різних галузях - і екології, і економіки, і фінансів, буде визначати всі тренди, які матимуть місце у 2021 році», - прогнозує Андрій Андрейків.

Аналізуючи усі ці факти, експерт застерігає українську владу від прямого протистояння з Китаєм. Насамперед, у конфлікті навколо українського заводу «Морот-Січ».

«Мова йде про 3,5 млрд. іноземних інвестицій, принаймні таку суму озвучують як претензію китайські інвестори. І дуже важливо, щоб у цьому протистоянні Україна не згубила найголовнішого – це репутацію. Наш податковий кодекс містить таке хороше визначення - гудвіл, на яке українські бізнесмени ще не навчились звертати особливої уваги. Це різниця між основними засобами та вартістю компанії на ринку, а це і є репутаційною складовою. Адже побудова хорошої репутації, транспарентної діяльності контрагентів в очах тих, з ким ти співпрацюєш на зовнішньополітичному рівні чи у бізнесі, є визначальною, і це має бути в основі формування позитивного іміджу українського політичного істеблішменту і українських бізнесових кіл», підсумовує експерт. -

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...