• Главная
  • Як правильно підібрати диски на автомобіль?
Новости компаний
11:40, 11 января 2021 г.

Як правильно підібрати диски на автомобіль?

Новости компаний

При виборі дисків на авто необхідно враховувати різні аспекти. Це і їх розміри, параметри, виліт колеса. Правила вибору дисків на автомобілі Пежо і не тільки єдині.

Як правильно підібрати диски на автомобіль?, фото-1

Характеристики дисків

Майже на кожному Автодиски є маркування. Якщо вона присутня, то розібратися в тому, чи підходить вона до конкретної машини чи ні, нескладно. Але якщо ви самостійно міняєте диски, то потрібно спочатку вивчити інструкцію до вашого ТС - в ньому виробник вказує параметри, які є обов'язковими і рекомендованими:

  1. Розмір D (вимірюється в дюймах) - діаметр кільцевої частини дискового обода, на яку спирається шина.
  2. Розмір В (дюйми) - дистанція між внутрішніми поверхнями бортових закраин колеса. Він впливає на ширину профілю встановлюються шин. Максимальне можливе відхилення 1 дюйм.
  3. ЕТ (в мм) - відстань від дискової площині, прилеглої до маточини, до площини, що проходить крізь вісь середини ширини обода диска. Відхилення повинно бути не більше 5 мм. Якщо цей показник більше, то без примірки не обійтися.
  4. PCD (вимірюється в шт / мм) - визначає число отворів для кріплення / діаметр окружності центрів отворів. Дана величина повинна повністю відповідати заявленим автовиробником значенням. В іншому випадку не можна буде надійно зафіксувати колесо на маточині.
  5. HUMP (вимірюється в мм) - відстань між кільцевими виступами, які необхідні для додаткової фіксації бортів безкамерних шин при монтажі.
  6. DIA (вимірюється в мм) - діаметр центрального отвору. Його величина повинна відповідати величині діаметра центрує виступу на ступиці авто. Відхилення діаметра допускається тільки в більшу сторону. У такому випадку необхідна установка спеціальних перехідних центровочних кілець.

Правильний розмір

Розмір диска є одним з основних критеріїв вибору.

Розмір: «Ширина-обід»

У це співвідношення входять два параметри - ширина обода і монтажний діаметр. На більшості авто легкового типу встановлюють 13-, 14-, 15-, 16-, 17-дюймові диски. Все частіше можна помітити збільшення монтажного діаметру. На автомобілі, для яких стандартними є 13-дюймові диски, часто встановлюють 14- і навіть 15-дюймові диски. Це можна пояснити бажанням водіїв використовувати шини низьких і наднизьких серій, оскільки їх їздові характеристики краще, ніж у високопрофільних. Але якщо діаметр колеса залишається незмінною то, чим нижчий профіль шини, тим більше в колесі металу, а значить, менше гуми.

Ширина обода

Існує золоте правило вибору ширини обода - вона повинна бути на 25% менше, ніж ширина профілю шини. Безсумнівно, краще підібрати диск точно під шину. Використання занадто вузьких і широких дисків небажано, тому що відбувається порушення проектного профілю шини.

Розмір: «Автомобіль-колесо»

PCD

Чи не встановлювати на певній моделі ТЗ ті диски, значення PCD яких визначено виробником. Так, на маточину з PCD 4х98 нерідко встановлюють диски зі значенням PCD 4х100. Здавалося, що різниця всього 2 мм, але при такому розкладі всього один болт буде затягнутим повністю. Під час їзди таке колесо буде сильно вібрувати, а слабо затягнуті компоненти відкручуватимуться.

DIA

В основному на штатних колесах є центральний отвір, точно підігнане до осі маточини. Виробники центрируют колеса по ньому - його діаметр називається «посадковим». Але при покупці дисків в магазині нерідко трапляється так, що центральний отвір диска трохи більше стандартного. В цьому немає нічого дивного - більшість виробників випускають вироби, в яких цей отвір збільшеного діаметру, і укомплектовують їх набором перехідних кілець. Завдяки цьому з'являється можливість монтувати його на різні моделі машин. В цьому випадку колеса центруют за значенням PCD.

Виліт колеса (ЕТ)

Існує такі різновиди вильоту колеса - нульовий, позитивний (маточина виступає назовні відносно серединної осі обода) і негативний (маточина втоплена всередину щодо серединної осі обода). У кожної моделі автомобіля передбачено стандартне значення даного показника.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
9,5
Высокие оценки пользователей за Полезность
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...