Завдяки спільним зусиллям керівництва КМДА і київської громади у столиці розпочато відновлення легендарного стадіону «Старт»

В столиці розпочато роботи по відновленню знакового для жителів міста стадіону «Старт», де заплановано створення сучасного багатофункціонального спортивного комплексу.

Як відзначив Вячеслав Непоп, заступник голови Київської міської державної адміністрації, мова йде про той самий легендарний стадіон де у 1942 році відбувся матч між Київською командою «Старт» та німецьким «Флакельф». Де вже через 9 днів після подвійної перемоги – під час основного матчу і матчу-реваншу – більшість гравців команди «Старт» заарештували, нібито, за крадіжку хліба. Ще через рік чотирьох з них розстріляли в Сирецькому концтаборі. Саме цей матч згодом назвали «матчем смерті».

Це культове для Києва місце ледь не було забудовано, коли у 2010 році держава передала його в приватну власність

Завдяки спільним зусиллям керівництва КМДА і київської громади у столиці розпочато відновлення легендарного стадіону «Старт»  , фото-1

Проте, як нагадав Вячеслав Непоп, керівництву міста разом із київської громадою все ж вдалося захистити стадіон від забудови та домогтись його офіційного повернення в комунальну власність міста. Так, уже за 7 років Київський апеляційний господарський суд виніс рішення, на основі якого було визнано договір купівлі-продажу «Старту» недійсним. Потім, ще близько півроку пішло на те, щоб отримати довгоочікуване рішення про передачу об'єкта в комунальну власність. І ось, нарешті, настав час, коли відповідні профільні працівники розпочали втілювати в життя ескізний проект оновлення стадіону.

Друге «дихання» та нові можливості стадіону «Старт»

Завдяки спільним зусиллям керівництва КМДА і київської громади у столиці розпочато відновлення легендарного стадіону «Старт»  , фото-2

До слова, аби зрозуміти в якому стані знаходився культовий стадіон, досить того факту, що навесні 2019 року з його території, завдячуючи допомозі громадських організацій та місцевих жителів, було вивезено сміття вагою 390 тонн. Тільки уявіть собі, саме стільки мотлоху тут накопичувалось довгі 15 років. На стадіоні не було світла й води, тепломережа знаходилась в жахливому стані. Наразі, ці комунікації успішно відновлено.

Які саме роботи заплановано провести надалі? Як відзначив Вячеслав Непоп, готовий ескізний проект оновлення стадіону передбачає:

Завдяки спільним зусиллям керівництва КМДА і київської громади у столиці розпочато відновлення легендарного стадіону «Старт»  , фото-3
  • реставрацію головного входу та спортивного ядра стадіону, при цьому зі збереженням функціоналу футбольного стадіону та всіх пам'яток історії;
  • оновлення пам’ятного знаку на честь футболістів київського «Динамо»;
  • збільшення кількості місць для глядачів до 5000;
  • комплексний благоустрій прилеглої території з формуванням ландшафтно-рекреаційного парку;
  • встановлення вуличних тренажерів та будівництва сучасного паркінгу.

Крім того, буде проведена реставрація всіх внутрішніх приміщень стадіону з облаштуванням окремих залів для баскетболу, волейболу, міні-футболу, фітнесу, великого та настільного тенісу. Не забудуть тут і про хокеїстів та фігуристів, спеціально для яких запланована побудова льодової арени.

Одним словом, відбудеться не просто оновлення та збереження цього історичного стадіону для нинішніх і прийдешніх поколінь, але й створення на його базі сучасного багатофункціонального спортивного комплексу, який вірою і правдою служитиме киянам та гостям міста не одне десятиріччя.

Жми кнопку "Нравится" и получай новости первым на Facebook
Вячеслав_Непоп Стадіон_Старт
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии