• Головна
  • Ломбард vs онлайн кредит – де краще позичити гроші?
Новини компаній
09:00, 30 квітня 2020 р.

Ломбард vs онлайн кредит – де краще позичити гроші?

Новини компаній
Ломбард vs онлайн кредит – де краще позичити гроші?

Через економічні негаразди у нашій країні кредит онлайн стали однією з найбільш популярних послуг. Кредитні компанії та ломбарди зустрічаються в кожному районі міста і за кількістю відділень доганяють продуктові магазини. Опинившись у скрутному становищі позичити гроші можна в ломбарді або МФО, такі позики значно доступніші, ніж в комерційному банку. А де вигідніше, куди краще звертатись за кредитом? На це запитання відповів фінансовий консультант веб-порталу Financer.com.

Особливості онлайн кредитів

Кредит надається без застави, лише за паспортом та кодом, але на короткий термін до 30 днів і з високою ставкою в середньому 1,7% від суми за кожний день. Кредит можна оформити повністю віддалено. Більшість кредитних сервісів працюють автоматично, програмне оцінює платоспроможність клієнта, аналізує його кредитну історію, приймає рішення і переказує гроші на карту клієнта. Отримати кредит реально можна за 15-30 хвилин.

Для кожного зареєстрованого клієнта формується персональний кредитний рейтинг, тому погана кредитна історія зазвичай не заважає отримати мінімальний кредит 500-1000 гривень. Якщо клієнт повертає гроші без затримок, його рейтинг зростає і вже після п’ятого звернення йому доступні більші суми, до 10000 -20000 грн. Ставка зазвичай знижується, для постійних клієнтів, які не допускають прострочень, зазвичай знаходиться на рівні 0,7%-1% від суми за день

З метою популяризації своїх послуг багато компаній пропонують взяти перший кредит зі ставкою 0,01% терміном на 10-30 днів, інколи навіть до трьох місяців. Це вигідно, тому що мікрокредити найкраще підходять людям, якім потрібно терміново десь позичити гроші на короткий термін. Така позика реально може врятувати людину від неприємностей.

Які недоліки мають кредити від МФО?

Сума першого кредиту мінімальна. Номінальна ставка на повторні кредити висока. 1%-2% за день – це 365%-730% річних. Навіть якщо кредит акційний, і надається без відсотків, прострочення призведе до штрафу і нарахування відсотків за найвищою ставкою.

Такі кредити категорично не призначені для споживчих цілей, вони можуть бути корисними лише у вигляді швидкої невідкладної допомоги. На жаль, не всі це розуміють, тому так багато негативних відгуків про онлайн кредити.

Чим особливі кредити від ломбарду?

Ломбард vs онлайн кредит – де краще позичити гроші?, фото-1

Позика надається під заставу цінного майна, тому її розмір залежить від його вартості. Вже при першому зверненні можна отримати велику суму, приблизно до 70% від ціни застави, за оцінкою самого ломбарду. Кредитна історія та рейтинг клієнта не мають ніякого значення.

Для ломбарду немає ризику втратити позичені кошти, тому що він зможе швидко їх повернути, продавши заставлене майно. Відповідно, середня ставка за користування кредитом порівняно нижча – в межах 0,2 - 0,5%.

Якщо при першому зверненні клієнт не використав всю доступну суму (наприклад, золота прикраса оцінена в 5000 гривень, а він отримав тільки 1000 грн), то можна збільшити суму позики пізніше і отримати кредит на карту в режимі онлайн.

Найбільші ломбарди вже пропонують додаткову послугу – оформлення кредиту віддалено без візиту в офіс. Договір та гроші доставляє кур’єр, він же забирає заставне майно. Кредит від ломбарду можна погашати частинами, скорочуючи при цьому щоденну плату за користування позиковими коштами.

Які недоліки кредитів від ломбарду?

У випадку прострочення платежу за кредит заставне майно конфіскується і продається дуже швидко, і повернути його у більшості випадків вже неможливо.

Щоб оформити грошову позику потрібно особисто відвідати відділення ломбарду і одразу занести яке-небудь цінне майно. Якщо у людини немає що запропонувати, вона не зможе позичити гроші взагалі.

Практично завжди оцінка вартості речей занижена, ломбард зацікавлений у тому, щоб речі продавались швидко, тому намагаються оцінити їх дешевше за реальну вартість. Ювелірні прикраси купують, як лом.

Якби людина мала час, і самостійно продала б свої цінні речі, вона змогла б отримати вдвічі більшу суму і не втрачала гроші на відсотках за кредит. Але у випадку, коли гроші потрібні терміново, все вирішує час.

Де вигідніше взяти грошову позику в Україні?

Ми порівняли для вас два види кредитів – від ломбардів і від МФО. У фінансовому плані ломбард виглядає вигіднішим, але тільки якщо вчасно повернути кредит. Але він значно програє щодо швидкості та доступності.

Онлайн кредити значно доступніші, тому що позичити гроші може будь-хто, без жодної застави. Навіть якщо є власні цінні речі, за місяць їх можна продати по вигіднішій ціні і погасити кредит.

Оформити кредит на платформі для онлайн кредитування можна дуже швидко в будь-який час доби і навіть, коли людина знаходиться далеко від дому і не може надати жодної застави. Це важливо, коли трапляється по справжньому складна життєва ситуація.

Онлайн кредити відносяться до ризикових видів кредитів, в першу чергу для кредитора, тому що надаються практично без додаткових перевірок і гарантій.

Високі кредитні ставки не приносять мікрокредитним компаніям величезних прибутків, тому що приблизно половина таких кредитів не повертається вчасно, і ще половина стає безнадійними.

Краще обходитись без кредитів, а коли це дійсно необхідно, обов’язково обирати серед перевірених компаній, порівнювати кредитні ставки та умови, і користуватись кредитами зважено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...