• Главная
  • Ефективність Мікофренду® на кукурудзі
Новости компаний
17:00, 16 марта 2020 г.

Ефективність Мікофренду® на кукурудзі

Новости компаний

Стресові чинники природного (наприклад погодні умови) та антропогенного характеру (порушення агротехніки та ін.) є однією з причин суттєвого недобору врожаю сільськогосподарських культур. Так, наприклад продуктивність кукурудзи за тривалого перебування у стані стресу через брак вологи або недостатній рівень живлення може знизитись на 20-50 %. Одним з шляхів, що дозволяє підвищити стресостійкість кукурудзи є застосування мікоризації, що є асоціацією рослини з грибами та широко поширена у природі. 

Серед сучасних мікоризних препаратів, що набувають широкого застосування в агротехнологіях, є препарат Мікофренд® від компанії БТУ-ЦЕНТР. До його складу входить комплекс мікоризоутворювальних грибів – Glomus VS, Trichoderma Harzianum; мікроорганізми, що сприяють утворенню ризосфери у кореневій зоні рослин – Streptomyces sp., Pseudomonas Fluorescens та фосформобілізуючі бактерії – Bacillius Megaterium var. phosphaticum, Bacillus Subtilis, Bacillus Muciloginosus, Enterobacter sp. Для покращання технологічності внесення препарат випускається у рідкій формі та на торфовій основі з ідентичним складом та титром.

Дослідженнями зарубіжних науковців встановлено, що інокуляція мікоризою є актуальною за умов нестачі ґрунтової вологи. За рахунок розгалуження гіфів грибів, зростає можливість кореневій системі мікоризованої рослини охопити більший обсяг ґрунту, збільшивши тим самим не лише кількість, але й швидкість поглинання вологи. Дослідження, проведені з використанням спеціальної мікроскопії рослин засвідчили, що діаметр гіфів мікоризних грибів складає 2-20 мкм, тоді як найтонші корені рослин мають 100-200 мкм, а довжина гіфів може бути у 50-100 разів більшою, ніж коренів. 

Крім можливості запобігти водному стресу мікоризація кукурудзи буде актуальною для оптимізації забезпечення рослин доступним фосфором, концентрація якого в більшості ґрунтів є низькою. Це зумовлено тим, що ортофосфат, як найдоступніша форма фосфору, що засвоюється рослинами, є малорухомим й може поглинатись коренями лише на відстані декількох міліметрів від їх поверхні.Тим самим, у прикореневій зоні формуються «плями» з дефіцитом фосфору, бо його засвоєння рослинами проходить швидше, ніж відновлюється запас. Завдяки ж розгалуженості гіфів мікоризи фосфор стає доступним на значно більшій відстані – до 12 см. За аналогічним принципом зростає можливість споживання рослинами сполук мікроелементів – міді, цинку, сірки, магнію, заліза та ін.

Кінцевим результатом, що підтверджує ефективність того чи іншого агрозаходу є продуктивність сільськогосподарських культур. Як свідчать численні наукові дослідження, проведені з мікоризою, свідчать, що майже у 80 % експериментів формування мікоризи поліпшувало ріст та розвиток рослин, підвищуючи тим самим їх продуктивність. Виробничі досліди, проведені в господарствах різних областей України свідчать, що наприклад у Київській області, де рідку форму препарату Мікофренд® застосовували в рядок при сівбі кукурудзи, приріст цієї культури в одному з господарств склав 0,7 т/га, а в іншому - 0,3 т/га. Застосування торфової форми мікоризного препарату Мікофренд® шляхом обробки насіння безпосередньо у сівалці з розрахунку 4 кг/т насіння в умовах Вінниччини забезпечило приріст зерна 0,3 т/га. Аналогічна схема внесення в умовах Рівненщини забезпечила приріст врожаю кукурудзи 1,1 т/га, а в Черкаській області, де опади були відсутні протягом практично всього літа – 0,7 т/га.

ivUvkjHFQUxaRYQv1PrOKs7MKYCiy9l1zI4c4le9vmAxqYim43-kVhVgeHA8demioTfOkrsCEMtsshUFMFMmlqDJh9VLA9iaOvQmsm8_vSdfc9cPo28BkcqzLvQYcQ

В поліській частині Житомирської області обробка насіння кукурудзи цим біопрепаратом в сівалці, але з нормою внесення 5 кг/т насіння, забезпечило приріст врожайності культури 0,7 т/га. 

Отже, рання колонізація кореневої системи кукурудзи, що досягається шляхом обробки її насіння Мікофрендом® або його внесення у рядок є важливим агрозаходом для оптимізації потенційних вигод від мікоризації, особливо коли мова йде про захист культури від стресів природного та штучного походження.

Детальна інформація представлена на сайті виробника: btu-center.com.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...