• Главная
  • Переможцями Science Battle стали проєкти з очищення від пестицидів та антипаразитні дрони
Новости компаний
11:00, 3 декабря 2019 г.

Переможцями Science Battle стали проєкти з очищення від пестицидів та антипаразитні дрони

Новости компаний

23 листопада в Києві відбувся Science Battle – конкурс наукових проєктів за підтримки компанії PJSC Carlsberg Ukraine. Грант в 1 000 000 гривень розділили два проєкти – H2Reduction, спрямований на очищення від пестицидів, і Druid Drone, що сприяє зниженню поширення напівпаразитичної рослини омели.

Компанія Carlsberg інвестує в розвиток науки в усьому світі, і Україна не виняток. У цьому році науковий конкурс Science Battle сфокусувався на завданнях підвищення ефективності виробництва і зниження шкоди навколишньому середовищу. 54 проєкти, які прийшли на розгляд, були присвячені темам агропрому, водних ресурсів, ефективної енергетики, біотехнологій і зниження викидів CO2. Лише 10 з них були відібрані авторитетним журі з числа провідних українських вчених і дісталися фіналу. Протягом тижня десятка кращих готувалася до батлу, відточуючи свої презентації під керівництвом бізнес-менторів.

Генеральний директор PJSC Carlsberg Ukraine Євген Шевченко:

«Компанія Carlsberg і наука пов'язані ще з XIX століття завдяки нашому засновнику Якобу Крістіану Якобсону. Одним з перших у світі він відкрив при пивоварні лабораторію контролю якості. Згодом лабораторія вийшла за ці рамки та зайнялася фундаментальними дослідженнями. Завдяки її роботі людство отримало чисту культуру пивних дріжджів, ензими, шкалу кислотно-лужного балансу pH. Згодом на основі лабораторії був створений Фонд Carlsberg, який є нашим найбільшим акціонером та інвестує отримані дивіденди в розвиток наукового прогресу. В Україні другий рік поспіль ми виділяємо гранти на розробки в областях, що відносяться до eco-science – охорони та захисту навколишнього середовища».

Переможцями Science Battle і власниками чека на 500 000 гривень кожен стали:

H2Reduction, що працює над проблемою знешкодження стійких органічних забруднювачів, у тому числі пестицидів, високотемпературним відновленням у середовищі синтез-газу. Сьогодні українська економіка витрачає мільйони гривень на складування небезпечних для життєдіяльності відходів і їх утилізацію за кордоном. Впровадження технології оптимізує витрати та поліпшить екологічну обстановку в країні.

Druid Drone, що вирішує проблеми поширення напівпаразитичноїрослини омели на деревах у містах, лісах і лісосмугах. Проєкт покликаний спростити та покращити роботу арбористів при обрізанні й обробці омели на складнодоступних гілках дерев. Розробка підвищить якість контролю над поширенням омели в зелених зонах, що потенційно подовжить деревам життя на кілька десятків років. Як наслідок, у найближчій перспективі інновація сприятливо позначиться на екології урбанізованих районів.

Серед проєктів-фіналістів, які боролися за гранти, були:

RE-leaf PAPER – технологія екологічно чистої переробки опалого листя.

BIODrum – концепція вирощування мікроводоростей хлорелла.

Monair – низьковитратна мережа станцій моніторингу якості атмосферного повітря.

Eco Green Plates – виготовлення одноразового посуду, пакувальних листів, плівок з відходів кукурудзи.

Carbominer – модулі для виробництва CO2, які ефективно вловлюють його з відкритого повітря і поставляють у теплиці.

Triolet – біокосметика на основі відходів пивоваріння.

SoilSave – захист ґрунтів від ерозії шляхом стабілізації гідрогелями.

Magnet-BIO вийшли у фінал, але вирішили не брати участь у захисті. Робота проєкту була присвячена біосорбенту для очищення води на основі управління магнітним полем.

Science Battle обіцяє стати щорічним заходом. І в наступному році організатори планують залучити до участі в конкурсі ще більшу кількість наукових проєктів.

Довідка:

PJSC Carlsberg Ukraine є частиною Carlsberg Group, однієї із провідних пивоварних груп у світі з великим портфелем брендів пива та інших напоїв. З моменту заснування в 1847 році Carlsberg Group стабільно працює і робить позитивний внесок у розвиток суспільства на всіх своїх ринках. Компанія протягом своєї історії активно підтримує розвиток науки у всьому світі.

Додаткова інформація на сайті carlsberggroup.com.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...