• Головна
  • «Оболонь Плаза»: що будують на Оболонській площі?
Политические новости
15:00, 19 квітня 2019 р.

«Оболонь Плаза»: що будують на Оболонській площі?

Политические новости

На початку весни на Оболонській площі почалися підготовчі роботи до будівництва нового багатофункціонального комплексу «Оболонь Плаза», що викликало неабиякий резонанс.  

Будівництво на розі просп. Оболонського та вул. Маршала Малиновського з самого початку викликало цілий шквал чуток, протиріч та дискусій. З одного боку, забудовник нібито гарантує оновлення Оболонської площі та благоустрій території, а з іншого – мешканці району та активісти вбачають в такій «благодійності» прикриття для будівництва нової багатоповерхівки.

Як написала у своєму Фейсбук оболонська активістка Марія Шиліна: «На Оболонській площі встановлено огорожу на місці майбутнього скверу. Оболонці давно чекають на оновлену площу. АЛЕ яким боком до цієї історії забудовник, що вважає що зелена зона - то його заслуга?Нагадую, на площі є ще один паркан, окрім того, що на світлинах, і за тим другим - у планах деяких осіб побудувати 17-поверховий торговельно-житловий комплекс. Прямісінько над метро. З багатьма порушеннями…» (https://www.facebook.com/masha.shylina?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARC5u90orc8QmIsuCuSLsA3oaQ0GtzU7p3f9AGeKbnrMK8Qaqab_h9fkQ3IsUihRW2jbytUaKYe-gxR2&hc_ref=ARRRGmWUk-PQqXI6qBOi86rF8qntKNDxfZTg6yyc9RXGRnnk6Mp1XJ72KZoGcOpZk_Q).

Така перспектива хвилює багатьох оболонців. У той час, як на Оболонській площі, оточеній парканом, уже «кипить» будівництво, громада підняла хвилю невдоволення. Як наслідок, у КМДА відбулося засідання робочої групи, щодо проблемних будівництв на території столиці. Туди запросили й забудовників. Юрій Глава керівник проекту будівництва «Оболонь Плаза Парк» розповів про цей проект (https://www.facebook.com/yuriy.glava).

– Пане Юрію, що ж насправді будують на Оболонській площі?

– Це буде сучасний багатофункціональний комплекс «Оболонь Плаза», розроблений за участю європейських архітекторів. Він буде не більшим, ніж звичайна оболонська 16-поверхівка. Перші 4 поверхи займатиме діловий центр, решту – 12-поверховий житловий комплекс на 70 квартир. У нашому комплексі також передбачено підземний паркінг для мешканців будинку, працівників офісів та для відвідувачів магазинів. А Оболонську площу ми перетворимо на облаштований зелений парк, з музичним фонтаном, квітковими клумбами, доріжками, лавами та місяцями для відпочинку. На проведення усіх цих робіт ми маємо дозвільну документацію, на отримання якої пішло більше трьох років.

А чи вcі бажаючі зможуть відпочити в цій оазі? Кияни побоюються, що доступ  до скверу обмежать лише для мешканців нового комплексу?

– Для нас проект облаштування скверу – це не просто «плюс» для компанії. Це спільний з містом інфраструктурний проект, в якому ми беремо не тільки технічну, але й матеріальну участь. Тож ні про які обмеження взагалі не може йти мова? Крім того, наша компанія контактує з мешканцями сусідніх будинків, які вже давно мріють побачити оновлену квітучу площу.  

– Людей хвилює питання безпеки. Як старі комунікації витримають нове навантаження?

– Під час будівництва комплексу частину існуючих комунікацій буде модернізовано для роботи з новим навантаженням. Роботи проходять тільки згідно дозвільних документів та під контролем комунальних служб та міської влади. Станом на сьогодні, ми вже замінили більшість застарілих мереж.

– Чи є ризик, шо на Оболоні з’явиться черговий довгобуд?

– Ми плануємо завершити будівництво за два роки. І зробимо все можливе, щоб не прострочити цей дедлайн. На сьогоднішній день Київська міська державна адміністрація вже майже завершила роботи з демонтажу МАФів. Складно було урегулювати питання їхнього зносу, та місту нарешті вдалося знайти порозуміння з підприємцями. Наразі проводиться модернізація комунікацій. Потім на черзі – облаштування скверу, будівництво фонтану та багатофункціонального комплексу.

За словами Юрія Глави, це будівництво – рішення не одного дня: «Ми орієнтуємося на людей – не тільки майбутніх мешканців нового комплексу, але й усіх оболонців. Саме тому ми дбаємо про те, щоб модернізувати комунікації та інфраструктуру не тільки під наш комплекс, але й для потреб сусідніх будинків і мікрорайону в цілому. Та й сквер, ми сподіваємося, стане улюбленим місцем відпочинку для всіх киян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10,0
Високі оцінки користувачів за Корисність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...