Очі для армії: український стартап виходить на ринок

В наших реаліях будь-який вітчизняний стартап заслуговує на свою порцію уваги. Ми вирішили продовжити трохи забуту традицію та поновили цикл статей на дану тему. Для початку ми зв'язались із молодою командою LimpidArmor. Про те, як із Києва простягаються нові напрямки українського бізнесу, про порятунок життів, конкуренцію з ізраїльським виробником та багато іншого - у інтерв'ю СЕО LimpidArmor Михайла Гречухіна для 44.ua.

Почнемо з необхідного. Можеш описати двома-трьома реченнями суть проекту LimpidArmor? Чисто для читачів, щоб вони були "в темі".

У травні 2016 року я був на зустрічі колег-ветеранів АТО у Дніпрі, де, присутні танкісти, скаржились на обмеженість огляду з танку.

І це дійсно є суттєвою проблемою.

Хто перший побачить ворога – той контролює ситуацію на полі бою. Побачити, значить перемогти.

Окрім того, подібна проблема із оглядом є і у промислової та будівельної техніки. Маючи вже деякий досвід в реалізації ІТ-проектів, я вирішив виправити цю ситуацію.

Подібні проекти розробляються в багатьох країнах світу, Для розуміння суті проекту, пропоную подивитись невелику відео-презентацію шолому IronVision (Ізраїль).

Якби ця система вже була запущена, скільки життів вона могла б врятувати за, скажімо, добу?

За статистикою, в європейських країнах будівництво, добувна галузь та кар’єри майже щодня забирають життя людини, це не враховуючи травмувань та втрати працездатності.

Відсутність повноцінного огляду в бойових діях знижує можливість виживання танка (тобто 3-ох людей екіпажу) більш ніж на 40%. Тому, думаю, можна сміливо говорити, що використання нашої системи продовжило б життя і врятувало від травмування мінімум одну людину щодня. А це 365 дорогоцінних життів щороку.

Чи є інтерес до проекту з боку політиків?

Скоріше, потрібно говорити не про політиків, а військових. Ми тісно співпрацюємо із Міністерством оборони України, Укроборонпромом, а також маємо відгук зі сторони західних стейкхолдерів.

Наприклад, 9 жовтня 2017 року ми були запрошені в місто Утрехт науково-технічним підрозділом НАТО. Там відбулось закрите обговорення технології доданої реальності та серія дискусій щодо майбутнього розвитку подібних рішень.

Сподіваємось, що на тестуванні нашого третього прототипу будуть присутні представники країн-членів НАТО. На даний момент, йдеться про сім зацікавлених країн. Беззаперечно, у період становлення ми шукаємо підтримки і у політиків також, але це не є нашим пріоритетом.

Якщо не секрет: конкретно зараз у приоритеті український ринок, чи акцент робиться на іноземних партнерів?

Першочергово ми розглядаємо світовий військовий ринок та ринок промисловості і будівництва. Але, як показує досвід, українські підприємства теж зацікавлені в нашій технології - в країні відбувається значна модернізація.

А для наших військових ми плануємо поставляти систему у рамках волонтерської допомоги, наскільки будуть дозволяти ресурси.

Звісно, ринок Росії чи країн санкційного списку ми категорично не розглядаємо.

Нещодавно LimpidArmor добився свого, отримавши інвестиції через Startup.Network. Це успіх, чи рядова подія?

Для такого амбітного проекту це однозначний успіх, адже з моменту старту пошуку перших інвестицій до їх отримання пройшло зовсім мало часу. А це говорить про значний інтерес до нашої компанії і ринку інновацій загалом.

Також нашими партнерами є Microsoft, які надали нам 25 тис. доларів у рамках Azure-гранту.

Оффтоп. Російські ЗМІ ще не назвали вас віртуальними карателями?

Казали багато і про World of Tanks, і про те, що українці ніколи не реалізують подібну технологію. З моменту таких "відгуків" ми вже майже доробили третій прототип і не думаємо зупинятися. Звичайно, ми ніколи не переплюнемо "імпєрскоє вєлічіє" з їхніми літаками, що уражають наземні цілі прямо корпусом, але нам це і не потрібно.

Чому обрали саме продукцію Microsoft? Це не реклама, просто я гуманітарій.

По-перше, таких рішень зараз небагато, а на розробку своїх "з нуля" ми ще не готові. По-друге, зараз це найбільш вдале рішення, з точки зору технічних характеристик. Наприклад, ми зможемо забезпечити затримку стріму відео менше 150 мс. (стандарти НАТО).

У світі дуже важливе питання сертифікації. Ми не можемо просто зробити щось у гаражі і почати експортувати це в ЄС, Азію або США, а Microsoft цю проблему знімає.

Судячи з коментарів представників компанії, вашим конкурентом є фірма з Ізраїля. Скажу чесно, років десять тому я таке питання не насмілився б задати... Але все ж: чи є шанси у боротьбі за ринок?

Якби хтось чотири роки тому сказав, що у нас буде боєздатна армія, ми станемо лідерами за темпами дерегуляції умов ведення бізнесу за рейтингом DoingBussiness, отримаємо безвіз, то я б не повірив. Ізраїль вже давно розвиває подібні до нашого стартапи і поштовхом для цього стала саме війна.

Розробка подібної системи компанією Elbit триває вже не один рік, а до продажів досі не дійшло. Окрім того, їх технологія трансляції відеопотоку на даний момент вже є застарілою та не конкурентною. Та й, здається, всім відомо, що українські розробники є одними із найкращих.

Окей, з Ізраїлем зрозуміло. Давай оцінювати ситуацію за порівнянням із середньостатистичною західною компанією у цій сфері. У чому ваші переваги й недоліки?

Важливою перевагою є те, що наша компанія цілісно займається розробкою системи, а не має її за побічний продукт. Ми постійно моніторимо ринок, дізнаємось про нові винаходи та зміни, які оперативно можемо тестувати та імплементувати.

На ринку України багато не лише хороших спеціалістів, а ентузіастів - наші працівники живуть проектом. Вагомим є те, що ми маємо можливість тестувати систему як на полігонах, так і в умовах бойових дій чи на підприємствах.

Серед недоліків можна назвати поки що не до кінця сформовану команду, відсутність великих фінансових ресурсів та ще не пропіарене ім’я компанії. Але кожен недолік ми добре вивчили, проаналізували та знаємо як з ним боротись.

Віртуальна реальність поки що сприймається в Україні як екзотика. Можеш чітко сформулювати переваги HoloLens?

Це не зовсім віртуальна реальність, це - доповнена реальність. Простими словами, всі ж грали у PokemonGo? Ти дивишся на екран телефону, бачиш реальну картинку із камери і додаткове зображення у вигляді покемона.

Так само, сидячи у танку, ти бачитимеш зображення з камер огляду з додатковими даними телеметрії (відстань до перешкоди, рівень температури, тиску, пального і таке інше).

Не потрібно відкривати люк, що є ризикованим, адже член екіпажу тоді може бути вбитий. Також це можливість побачити ворога першим. Це і є головні переваги для оборонної сфери.

Багато хто критикуватиме LimpidArmor за високу вартість обладнання. Звісно, на ціни конкурентів мало хто подивиться, заангажовані ЗМІ можуть навіть травлю влаштувати при першому вартому приводі. Якщо чесно, готові до таких поворотів? Чи будете давити по сумнівному принципу "чорний піар - також піар"?

Нещодавно вийшла книга Дж. Барлоу та К. Мьоллер "Скарга - це подарунок" - саме так ми готові сприймати критику. Звісно, є багато людей і ЗМІ, які відробляють гроші, поливаючи когось брудом, або просто люблять шукати "зраду", але чи варто витрачати свій ресурс на пустопорожні суперечки із ними.

Адекватну та конструктивну критику ми, навпаки, очікуємо. Завжди готові до відкритого діалогу: саме в дискусії народжується істина.

Редакція 44.ua продовжує слідкувати за останніми оновленнями у даній сфері.

оборона стартап
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В торговом центр Gulliver 2 октября проведут автограф-сессию со звездами мирового бокса. Об этом говорится на странице организаторов в Facebook. Все желающие могут получить подписи Леннокса Льюиса, Эвандера Холифилда, Александра Усика и Виталия Кличко. Дляя фанатов бокса организаторы подготовили конкурсы и розыгрыши. Автограф-сессия начнется в 15:30, вход свободный. Напомним, в Киев пройдет Всемирный боксерский конгресс (WBC) с 30 сентября по 5 октября.
Партнерский материал
5 октября на территории Печерского ландшафтного парка «Певческое поле» откроется ежегодная осенняя выставка цветов - традиционный фестиваль хризантем, организованный КО «Киевзеленстрой». На этот раз цветы можно будет не только увидеть, но и услышать - от каждой композиции будет звучать музыка, усиливая впечатление гостей Певческого поля от увиденного. Дизайнеры 10 районных КП СЗН превратят хризантемы в яркие ноты, которые воплотятся в музыкальные жанры. Но...
Происшествия
В Киеве под зданием Министерства иностранных дел собрались представители партии "Национальный корпус" и движения "Национальные дружины". Они требуют реакции главы МИДа Павла Климкина на ситуацию с выдачей венгерских паспортов в Закарпатье. Об этом сообщает "Интерфакс". "Несколько десятков представителей "Нацкорпуса" и "Нацдружин" собрались у здания украинского внешнеполитического ведомства в центре Киева, выражая свое несогласие с отсутствием позиции украи...
Власть
В Киеве в рамках реконструкции планируют отремонтировать подземный пешеходный переход. Об этом в комментарии 44.ua сообщил глава КП "Дирекция строительства дорожно-транспортных сооружений" Максим Калинин. "Проект (реконструкция Шуляуского путепровода — ред.) предусматривает ремонт подземного пешеходного перехода через просп. Победы. В частности, планируется установить лифт для маломобильных групп населения", - сказал Калинин. Он отметил, что в октябре заве...
Власть
В Киеве с утра не работают городские сайты. Речь идет о сайте Киевской городской госадминисрации, не работают сайты районных администраций, Общественного бюджета и контактного центра 15-51. Причина проблем с сайтами неизвестна. Напомним, в Броварах закрыли одну из школ из-за обвала техэтажа.
Происшествия
В Киеве на улице Льва Толстого во время движения загорелась ГАЗель. Об этом сообщает Киев Оперативный в Facebook. Водители, которые проезжали мимо пытались помочь, но пламя было слишком сильным. По словам медиков водитель не пострадал. Напомним, в Броварах закрыли одну из школ из-за обвала техэтажа. Никто не пострадал.
Партнерский материал
29 Сентября 10:00 |Киев| «ДК КПИ» вновь откроет свои двери, для проведения пятого Международного женского фестиваля - марафона «Best Woman» с онлайн трансляцией по всему миру! Удивительный праздник женственности, красоты, мудрости и развития состоится в пятый раз! Только вы сами решаете - какой вам быть! Проявите свои яркие стороны! Как сказал Оскар Уайльд: «Будь собой. Прочие роли уже заняты». Женский фестиваль-это место, где вы можете быть любой и мы вам...
Происшествия
В Броварах приостановили обучение в специализированной школе №7 из-за разрушения кирпичной кладки технического этажа. Об этом сообщил мэр города Игорь Сапожко в Facebook. Из-за обвала плитки сместились две плиты техэтажа, никто из учеников и работников школы не пострадал. «Было собрано комиссию по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций. В связи с тем, что ситуация требует дополнительного технического обследования для определ...
Власть
В октябре 2018 года в Киеве завершают первоочередные подготовительные работы на Шулявском мосту перед его масштабной реконструкцией. После завершения подготовки "уставший" путепровод демонтируют. Об этом в комментарии 44.ua сообщил глава КП "Дирекция строительства дорожно-транспортных сооружений" Максим Калинин. "Сейчас проводятся первоочередные работы по реконструкции путепровода. Сюда входит перенос сетей водоснабжения, электро- и газоснабжения, телефони...