• Главная
  • Очі для армії: український стартап виходить на ринок
ІНТЕРВ'Ю
10:00, 16 января 2018 г.

Очі для армії: український стартап виходить на ринок

ІНТЕРВ'Ю
Очі для армії: український стартап виходить на ринок

В наших реаліях будь-який вітчизняний стартап заслуговує на свою порцію уваги. Ми вирішили продовжити трохи забуту традицію та поновили цикл статей на дану тему. Для початку ми зв'язались із молодою командою LimpidArmor. Про те, як із Києва простягаються нові напрямки українського бізнесу, про порятунок життів, конкуренцію з ізраїльським виробником та багато іншого - у інтерв'ю СЕО LimpidArmor Михайла Гречухіна для 44.ua.

Очі для армії: український стартап виходить на ринок, фото-1

Почнемо з необхідного. Можеш описати двома-трьома реченнями суть проекту LimpidArmor? Чисто для читачів, щоб вони були "в темі".

У травні 2016 року я був на зустрічі колег-ветеранів АТО у Дніпрі, де, присутні танкісти, скаржились на обмеженість огляду з танку.

І це дійсно є суттєвою проблемою.

Хто перший побачить ворога – той контролює ситуацію на полі бою. Побачити, значить перемогти.

Окрім того, подібна проблема із оглядом є і у промислової та будівельної техніки. Маючи вже деякий досвід в реалізації ІТ-проектів, я вирішив виправити цю ситуацію.

Подібні проекти розробляються в багатьох країнах світу, Для розуміння суті проекту, пропоную подивитись невелику відео-презентацію шолому IronVision (Ізраїль).

Якби ця система вже була запущена, скільки життів вона могла б врятувати за, скажімо, добу?

За статистикою, в європейських країнах будівництво, добувна галузь та кар’єри майже щодня забирають життя людини, це не враховуючи травмувань та втрати працездатності.

Відсутність повноцінного огляду в бойових діях знижує можливість виживання танка (тобто 3-ох людей екіпажу) більш ніж на 40%. Тому, думаю, можна сміливо говорити, що використання нашої системи продовжило б життя і врятувало від травмування мінімум одну людину щодня. А це 365 дорогоцінних життів щороку.

Очі для армії: український стартап виходить на ринок, фото-2

Чи є інтерес до проекту з боку політиків?

Скоріше, потрібно говорити не про політиків, а військових. Ми тісно співпрацюємо із Міністерством оборони України, Укроборонпромом, а також маємо відгук зі сторони західних стейкхолдерів.

Наприклад, 9 жовтня 2017 року ми були запрошені в місто Утрехт науково-технічним підрозділом НАТО. Там відбулось закрите обговорення технології доданої реальності та серія дискусій щодо майбутнього розвитку подібних рішень.

Сподіваємось, що на тестуванні нашого третього прототипу будуть присутні представники країн-членів НАТО. На даний момент, йдеться про сім зацікавлених країн. Беззаперечно, у період становлення ми шукаємо підтримки і у політиків також, але це не є нашим пріоритетом.

Якщо не секрет: конкретно зараз у приоритеті український ринок, чи акцент робиться на іноземних партнерів?

Першочергово ми розглядаємо світовий військовий ринок та ринок промисловості і будівництва. Але, як показує досвід, українські підприємства теж зацікавлені в нашій технології - в країні відбувається значна модернізація.

А для наших військових ми плануємо поставляти систему у рамках волонтерської допомоги, наскільки будуть дозволяти ресурси.

Звісно, ринок Росії чи країн санкційного списку ми категорично не розглядаємо.

Нещодавно LimpidArmor добився свого, отримавши інвестиції через Startup.Network. Це успіх, чи рядова подія?

Для такого амбітного проекту це однозначний успіх, адже з моменту старту пошуку перших інвестицій до їх отримання пройшло зовсім мало часу. А це говорить про значний інтерес до нашої компанії і ринку інновацій загалом.

Також нашими партнерами є Microsoft, які надали нам 25 тис. доларів у рамках Azure-гранту.

Оффтоп. Російські ЗМІ ще не назвали вас віртуальними карателями?

Казали багато і про World of Tanks, і про те, що українці ніколи не реалізують подібну технологію. З моменту таких "відгуків" ми вже майже доробили третій прототип і не думаємо зупинятися. Звичайно, ми ніколи не переплюнемо "імпєрскоє вєлічіє" з їхніми літаками, що уражають наземні цілі прямо корпусом, але нам це і не потрібно.

Чому обрали саме продукцію Microsoft? Це не реклама, просто я гуманітарій.

По-перше, таких рішень зараз небагато, а на розробку своїх "з нуля" ми ще не готові. По-друге, зараз це найбільш вдале рішення, з точки зору технічних характеристик. Наприклад, ми зможемо забезпечити затримку стріму відео менше 150 мс. (стандарти НАТО).

У світі дуже важливе питання сертифікації. Ми не можемо просто зробити щось у гаражі і почати експортувати це в ЄС, Азію або США, а Microsoft цю проблему знімає.

Судячи з коментарів представників компанії, вашим конкурентом є фірма з Ізраїля. Скажу чесно, років десять тому я таке питання не насмілився б задати... Але все ж: чи є шанси у боротьбі за ринок?

Якби хтось чотири роки тому сказав, що у нас буде боєздатна армія, ми станемо лідерами за темпами дерегуляції умов ведення бізнесу за рейтингом DoingBussiness, отримаємо безвіз, то я б не повірив. Ізраїль вже давно розвиває подібні до нашого стартапи і поштовхом для цього стала саме війна.

Розробка подібної системи компанією Elbit триває вже не один рік, а до продажів досі не дійшло. Окрім того, їх технологія трансляції відеопотоку на даний момент вже є застарілою та не конкурентною. Та й, здається, всім відомо, що українські розробники є одними із найкращих.

Очі для армії: український стартап виходить на ринок, фото-3

Окей, з Ізраїлем зрозуміло. Давай оцінювати ситуацію за порівнянням із середньостатистичною західною компанією у цій сфері. У чому ваші переваги й недоліки?

Важливою перевагою є те, що наша компанія цілісно займається розробкою системи, а не має її за побічний продукт. Ми постійно моніторимо ринок, дізнаємось про нові винаходи та зміни, які оперативно можемо тестувати та імплементувати.

На ринку України багато не лише хороших спеціалістів, а ентузіастів - наші працівники живуть проектом. Вагомим є те, що ми маємо можливість тестувати систему як на полігонах, так і в умовах бойових дій чи на підприємствах.

Серед недоліків можна назвати поки що не до кінця сформовану команду, відсутність великих фінансових ресурсів та ще не пропіарене ім’я компанії. Але кожен недолік ми добре вивчили, проаналізували та знаємо як з ним боротись.

Віртуальна реальність поки що сприймається в Україні як екзотика. Можеш чітко сформулювати переваги HoloLens?

Це не зовсім віртуальна реальність, це - доповнена реальність. Простими словами, всі ж грали у PokemonGo? Ти дивишся на екран телефону, бачиш реальну картинку із камери і додаткове зображення у вигляді покемона.

Так само, сидячи у танку, ти бачитимеш зображення з камер огляду з додатковими даними телеметрії (відстань до перешкоди, рівень температури, тиску, пального і таке інше).

Не потрібно відкривати люк, що є ризикованим, адже член екіпажу тоді може бути вбитий. Також це можливість побачити ворога першим. Це і є головні переваги для оборонної сфери.

Багато хто критикуватиме LimpidArmor за високу вартість обладнання. Звісно, на ціни конкурентів мало хто подивиться, заангажовані ЗМІ можуть навіть травлю влаштувати при першому вартому приводі. Якщо чесно, готові до таких поворотів? Чи будете давити по сумнівному принципу "чорний піар - також піар"?

Нещодавно вийшла книга Дж. Барлоу та К. Мьоллер "Скарга - це подарунок" - саме так ми готові сприймати критику. Звісно, є багато людей і ЗМІ, які відробляють гроші, поливаючи когось брудом, або просто люблять шукати "зраду", але чи варто витрачати свій ресурс на пустопорожні суперечки із ними.

Адекватну та конструктивну критику ми, навпаки, очікуємо. Завжди готові до відкритого діалогу: саме в дискусії народжується істина.

Редакція 44.ua продовжує слідкувати за останніми оновленнями у даній сфері.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#оборона #стартап
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
В любом большом городе всегда есть о чем поговорить. Столица - не исключение, здесь горячих тем всегда хватает. Всем молчать, когда говорит Киев! Читатели, мы внимательно вас слушаем :)

Комментарии

Объявления
live comments feed...