СБУ затримала агента фсб, який «полював» на ППО у Києві. Окупанти хотіли вивести з ладу захист столиці, а потім обстрілювати її «вільно».
Служба безпеки України затримала агента російської фсб, який зливав ворогу координати української протиповітряної оборони в Києві. За даними слідства, чоловік коригував комбіновані атаки на столицю, зокрема масовані повітряні удари.
Затриманим виявився 41-річний комірник одного з місцевих підприємств. Його завербували через заборонену в Україні соцмережу «ВКонтакті».
Що мав зробити агент
СБУ встановила, що основною задачею зрадника було виявлення:
- позицій українських систем ППО;
- місць базування мобільних вогневих груп;
- маршрутів пересування підрозділів, які захищають повітряний простір над Києвом.
Після кожної повітряної тривоги чоловік виходив на місцевість, щоб фіксувати локації українських захисників, а потім передавав координати своєму куратору з фсб. Отриману інформацію росіяни хотіли використати для того, щоб уразити спершу ППО, а потім атакувати столицю без перешкод.
Затримали під час «полювання»
Спецслужба виявила ворожого інформатора ще на початку його розвідувальної діяльності. Його взяли під час спроби зафіксувати оборонні позиції біля одного з пунктів базування Сил оборони.