Ми, звичайно, пам`ятаємо блискучу плеяду прибалтійських акторів, які з величезним успіхом знімалися в радянських фільмах. Але радянського кіно, як і Радянського Союзу, давно вже немає. На сьогодні лише три актори з Латвії — Арніс Ліцiтіс, Івар Калниньш і Мартiньш Вілсонс — як і раніше неймовірно популярні. Вони продовжують активно зніматися, грати в театрі та їздити на гастролі. І ось, вперше, вся зоряна трійця об`єдналася в одному проекті. Режисер і актор Мартіньш Вілсонс поставив веселий музичний спектакль «Їжачок в тумані» за мотивами популярних оповідань і казок Сергія Козлова. Постановка вийшла яскравою, незвичайною і користується величезним успіхом у глядачів! Це єдина в Латвії вистава, яка отримала цілий ряд запрошень на престижні театральні фестивалі.

Тепер Калниньш, Ліцiтіс і Вілсонс демонструють своє творіння в містах Латвії, де грають і співають «Їжачка» латвійською. І, звичайно, готуються до туру по Україні. 

Приходьте і переконайтеся особисто, що видатні актори знаходяться в приголомшливій формі! Три абсолютно різних актора, яких об`єднують спільний проект і любов до України.

Арніс Ліцітіс — абсолютний рекордсмен Латвії за кількістю зіграних в кіно ролей. Їх у нього набирається понад 150 і список регулярно поповнюється. Зовсім недавно вийшов 16-серійний фільм «Гастролери», в якому Ліцитіс зіграв одного з головних героїв. А в кінці року відбудеться прем`єра латвійського фільму про події Другої світової війни з Арнісом в головній ролі...

А першу свою головну роль він прекрасно пам'ятає досі. Довелося витримати величезну конкуренцію, перш ніж режисер затвердив Ліцітіса на роль Алана Йорка в двухсерійній екранізації детективного роману Діка Френсіса «Фаворит». Потім були десятки ролей у найзнаменитіших режисерів. Арніс грав французів, американців, німців, англійців, чехів, вірмен ...

Режисер Одеської кіностудії Георгій Юнгвальд - Хількевич, який нещодавно пішов з життя, запрошував Ліцітіса в багато своїх проектів, називаючи його одним з найулюбленіших акторів. У «Мушкетерах» — на роль лорда Вінтера, у «В'язні замку Іф» — де Вільфора, а в «Мистецтві жити в Одесі» — на роль одеського єврея Колі Штіфта. В останні роки Арніс Ліцітіс охоче розповідає про свою творчість: «Багато і з задоволенням знімався в Україні. Дружив з прекрасним актором Анатолієм Дяченко, який трагічно пішов з життя. У фільмах Оксани Байрак і Олександра Копєйкіна, з якими склалися хороші відносини, зіграв чимало великих і головних ролей. Починаючи з серіалу 2002 року «Нероби», набирається більше десятки фільмів. Це і «Лісовик», і «Диявол із Орлі», і «Точка повернення», і «Останній кордон»...

« - Люблю Київ — місто з дивовижною, фантастичною аурою. Знімався у Львові, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Одесі, Миколаєві. Кожне місто по-своєму гарне, і всюди добре, по-доброму приймали. Ужгород — і зовсім чарівне місце, там знімали «Зірку Шерифа». А ось з театром в вашу країну жодного разу не приїжджав, і тепер з'явилася можливість заповнити цю прогалину в біографії. З радістю чекаю зустрічей з українськими глядачами, зі знайомими місцями, і містами, в яких ще не бував! ».

Слід згадати ще кілька фільмів і серіалів, в яких знімався Арніс Ліцитіс: «Злодії в законі», «Багач, бідняк», «Акванавти», «Брати Ріко», «Багратіон», «Увага, всім постам», «Каменська», «Довга дорога в дюнах», «Одиночне плавання», «Важко бути Богом», «Зірка епохи», «Марш Турецького», «Аріель» ...

Мартіньш Вілсонс - Актор унікальної долі і харизми. 1983 рік. Трисерійний детектив Алоіза Бренча «Міраж». Після першої ж ролі в кіно Мартиньш Вілсонс прокинувся знаменитим. Його політ зі скелі з актрисою Мірдзою Мартінсоні був настільки ефектним, що папам`ятався мільйонам телеглядачів на довгі роки. Але мало хто знає, що конкурентом Вілсона на головну роль був сам Івар Калниньш! Після приголомшливого дебюту пропозиції посипалися, як з рогу достатку.

Мартіньш знявся в таких фільмах, як «Інтердівчинка», «Фанат», «Морський вовк» ... 

Цікавий факт біографії: майбутня зірка театру і кіно, Мартіньш Вілсонс народився в лютий грудневий мороз, в сільському сибірському бараці. У роки сталінських репресій його батьки були вислані з рідної Латвії і відбували покарання в Магаданській області. Проте, маленькому Мартіньшу вдалося вижити і повернутися з батьками додому. Після розпаду СРСР основним місцем роботи для Вілсона став театр в його рідній Лієпаї. Але в останні роки кінорежисери згадали про Мартиньша, і почали активно пропонувати різні ролі, тому з репертуарного театру йому довелося піти. Але Вілсонс театр не забуває: регулярно грає в антрепризних спектаклях і мюзиклах.

« — З величезною повагою ставлюся до України і українського народу, — розповідає Мартіньш Вілсонс. — На жаль, не так часто вдається приїжджати в вашу гарну країну. Але саме у вас я знявся в своїх кращих ролях. Це мій перший фільм — «Міраж», і особливо — «Морський вовк» — його знімала Одеська кіностудія. Три роки зйомок, я дуже багато часу провів в Одесі і на Чорному морі. А кілька років тому знову протягом року знімався в Одесі в серіалі «Син за батька». У головній ролі — кримінального авторитета — знявся чудовий український актор Олексій Горбунов, а я зіграв його помічника. А ось в Києві зніматися мені не довелося. На початку 2014-го прилітав до української столиці на проби, але почалася війна, і фільм так і не був знятий. Але встиг помітити, на скільки чарівне місто, і з тих пір мрію сюди повернутися. В останні роки Вілсонс знявся в популярних фільмах і серіалах «Червона Капела», «Дама в окулярах, з рушницею, в автомобілі», «Золото скіфів», «Команда Че», «Спадщина», «Красиве життя», «Вальс-бостон» і багатьох інших. Це літо Мартіньш Вілсонс, як і всі останні роки, проводить на знімальному майданчику. У нього головна роль в новому латвійському повнометражному фільмі, з робочою назвою «Дід, який небезпечніший комп'ютера». Мартіньш знає, як грати цю роль, адже у нього вже четверо онуків. І це не межа. Адже у Вілсона аж вісім дітей, молодшому з яких — всього рік!

Іварс Калниньш - Доля Івара Калниньша, здавалося, була визначена ще в дитинстві. Перші роки його життя пройшли на тодішній околиці Риги, на вулиці Звайзжню (в перекладі з латиської — Зіркова). Майбутній знаменитий актор ріс у великій родині, в досить неблагополучному районі, в тісній квартирці з пічним опаленням. Батько-автомеханік вже в 14 років відправив юного Івара працювати слюсарем. Калниньш рано зрозумів, що досягти успіхів в житті можливо тільки важкою працею. Вільні вечори він проводив в невеликому кінотеатрі «Тейк» на околиці Риги. Любов до кіно і визначила подальшу долю Івара. За кількістю зіграних кіно ролей Іварс Калниньш в Латвії поступається тільки Ліцітісу, та й то зовсім небагато. Зате за кількістю головних і великих ролей помітно випереджає. Після ролі у фільмі «Яблуко в річці» Калниньш прославився в Латвії, а після «Театру» — і на широких радянських теренах.

Після виходу картини у світ пропозицій зніматися у Івара було стільки, що від багатьох, ключовому в той час акторові латвійського Художнього театру, доводилося відмовлятися. Але і зіграв він чимало. Згадаймо такі фільми, як «Зимова вишня» та «Інспектор Гулл», «Маленькі трагедії» і «Не стріляйте в білих лебедів», «Сільва» і «Тасс уповноважений заявити» ... З останніх — «Бальзаківський вік, або всі чоловіки сво ... », «Дронго», «Таємниця палацових переворотів». А зовсім недавно Калниньш зіграв з Арнісом Ліцітісом в новому серіалі «Гастролери», причому обидва — великі ролі.

В Україні Калниньш знімався багато разів. Уже в роки Незалежності зіграв головні ролі в українських фільмах: «Таємниця вілли», «Ніч питань», «Торгаші», в серіалах «За все тобі дякую», «Міський романс» ... Часто і з великим бажанням приїжджає в українські міста зі спектаклями, бере участь в концертах.

«— За останні роки об'їздив майже всю вашу країну, — каже, з властивим йому характерним акцентом, латвійський актор. — Але їду завжди з сумом і надією приїхати знову. Адже таких доброзичливих, хлібосольних, чуйних людей, як в Україні, напевно, більше ніде не знайти. А чи знаєте ви, що Івар Калниньш відрізняється неймовірною працездатністю і чудово співає? Крім зйомок, він бере активну участь в антрепризах і концертах по всьому світу, а кількість записаних ним на альбоми та диски пісень обчислюється сотнями. Гастрольний графік Калниньша розписаний на рік вперед, а вдома, в Ризі, він буває лише по кілька днів на місяць.