Севильский цирюльник

Лібрето Чезаре Стербіні за однойменною п’єсою П’єр Бомарше.
Український переклад Максима Рильського.

Дія перша.

Вулиця в Севільї. Ніч. Біля будинку лікаря Бартоло граф Альмавіва, закоханий в красуню Розіну, співає серенаду.

3’являється Фігаро — цирульник. Від нього граф дізнається, що Розіна — вихованка лікаря Бартоло, і, що сам лікар має намір одружитися з нею.

На балконі з запискою з’являється Розіна, її невідступно супроводжує Бартоло. Записка викликає в нього підозру. І хоча Розіна намагається все йому пояснити, Бартоло не перевпевнити. Він вирішує швидше йти до нотаріуса, щоб прискорити одруження.

Тепер граф, який назвався Ліндором, має можливість розмовляти з Розіною, яка ставиться до нього прихильно. Альмавіва з Фігаро розробляють план, як потрапити у дім лікаря. Цирульник пропонує графу перевдягнутися солдатом і вимагати, щоб Бартоло пустив його на постій.

Дія друга.

Кімната в домі Бартоло. Розіна пише листа Ліндору.

Приходить вчитель музики дон Базіліо. Він розповідає Бартоло про почуття графа Альмавіви до Розіни, і для того, щоб усунути суперника, пропонує звести на нього наклеп. Фігаро підслуховує розмову двох інтриганів і розповідає про все Розіні.

Невдовзі з’являється Альмавіва, перевдягнутий солдатом. Він удає з себе п’яного. Бартоло відмовляється прийняти його на постій. Зчиняється сварка. До кімнати, почувши галас, входить офіцер з солдатами. Вони мають намір арештувати п’яницю, але граф тихенько називає своє ім’я, і офіцер, на здивування Бартоло, його відпускає.

Дія третя.

Знову граф Альмавіва з’являється в домі Бартоло. Тепер він перевдягнувся вчителем музики і повідомляє, що дон Базіліо захворів і замість нього прислав свого учня. Бартоло це здається підозрілим. Тоді Альмавіва показує записку Розіни, яку він нібито знайшов вдома у графа. Бартоло розгніваний, а граф нарешті зможе порозмовляти з Розіною. Цьому допомагає й Фігаро. Але несподівано з’являється дон Базіліо. Його поява загрожує розкриттю планів закоханих. Фігаро, граф, Розіна умовляють Базіліо повернутися додому, адже він має поганий вигляд. Відчувши у руці гаманець, але так нічого не зрозумівши, дон Базіліо йде додому. Тим часом Бартоло підслуховує розмову Альмавіви та Розіни, з якої дізнається, що його вихованка вночі збирається втікати з своїм коханим, і викриває графа.

Бартоло вирішує використати записку, що передав йому граф, проти закоханих. Він говорить Розіні, що Ліндор лише виконує доручення графа Альмавіви. І, коли з’являються Фігаро та граф, дівчина відмовляється йти з ними. Але з’ясовується, що Альмавіва та Ліндор — це одна особа. А тим часом з’являються дон Базіліо з нотаріусом, яких запросив Бартоло, щоб терміново підписати шлюбний контракт. Але лікаря немає вдома. Винахідливий Фігаро повідомляє нотаріусу, що його запрошено для оформлення шлюбу Розіни та Альмавіви. Дон Базіліо, знову отримавши гроші, підписує контракт як свідок. Бартоло, який щойно повернувся, у відчаї. Щасливі молоді його втішають.

Впечатления
(0 оценок)
Обслуживание
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Впечатления
0/12
Обслуживание
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Для Вас мы ежедневно собираем самые невероятные события города, которые могут вам подарить яркие эмоции и незабываемые впечатления. Афиша Киева на 44.ua — все то, что стоит увидеть, попробовать и почувствовать. Самая полная информация о культурной жизни города! Все события в ночных клубах, кинотеатрах, концертных залах, ресторанах и др. — все это и многое другое, вы найдете в Афише сайта города Киева 44.ua!
Skype: live:content.citysites