5 кращих короткометражних фільмів за версією найпрестижнішої кінопремії світу!

Всі разом (Угорщина, 2015, 26 хв.).

Зоф'я – новенька у будапештській школі, відомої своїм хором, багаторазовим лауреатом-дипломантом-призером. Дівчинка обожнює співати, а принцип директора школи вкрай демократичний: у кожного, хто любить співати, є право виступати у хорі. Але любити і вміти співати – різні речі: і ось вчителька музики придумує хитрий (і не дуже чесний) спосіб для досягнення переможних результатів.

Внутрішні вороги (Франція, 2015, 28 хв.).

1996-й. Учитель з алжирським паспортом вирішив офіційно отримати французьке громадянство: він народився в Алжирі, коли той ще був частиною Франції, і все життя провів в цій країні. Здавалося б, формальність – але не для офіцера поліції, який організовує заявнику суворий допит. Все починається з невинних загальних питань – «Ви знаєте девіз Французької республіки?», «Чим була Бастилія до революції 14 липня?», і закінчується мало не звинуваченням в тероризмі – на тій підставі, що вчитель ходив у мечеть і обговорював іслам з сусідами.

Жінка і потяг (Швейцарія, 2016, 31 хв.).

Еліза Лафонтен – самотня жінка з ідилічного містечка Монбіжу. Щоранку вона з посмішкою махає прапорцем експресу, що проноситься повз, але, здається, цей потяг – єдине, що все ще радує Елізу, тоді як все інше дратує. І її легендарна булочна, що славилася на всю Швейцарію шоколадними трюфелями, доживає останні дні: ніхто вже не цінує якість, задовольняючись дешевиною з мережевого німецького супермаркету. Життя Елізи змінюється з появою незвичайного друга по листуванню – кондуктора того самого поїзда: швидкість 300 кілометрів на годину не завадила йому розгледіти красиву жінку.

Тихі ночі (Данія, 2016, 31 хв.).

«Ти навіть не уявляєш, як в Данії холодно», – скаржиться Кваме, нелегальний емігрант з Гани, своїй дружині, яка залишилася в африканському селі. Кваме – бездомний, збирає пляшки і копійки, тремтить від холоду і голоду і отримує насмішки і удари – і від інших нелегалів у тому числі. Навіть миска дармової юшки і місце в нічліжці «Армії порятунку» перепадають йому не кожної ночі – безпросвітне буття. Яке несподівано зігріває любов до самотньої волонтерки Інгер.

Таймкод (Іспанія, 2016, 15 хв.).

«Як пройшла ніч? – Нормально. До завтра! Гарного дня». Ось і все репліки, якими зазвичай обмінюються Луна і Дієго – колеги, майже не перетинаються на роботі: Луна сторожить парковку вдень, Дієго – вночі. Переглядаючи записи камер спостереження, Луна зауважує, що її нічний напарник на чергуванні діє не зовсім «за статутом». Так починається незвичайний «безконтактний» роман молодих людей, посередником у якому стає відеокамера.