Сцена 6 представляє українську прем'єру документальної вистави RUSSOPHOBIA.

Драматург - Максим Курочкін (Україна)

Постановка театру Telakka (Фінляндія)

Режисерка - Варвара Фаер (Театр.doc, Москва).

*****
Russophobia – це рефлексія про війну на сході України, її передумови та породжену нею реальність, заломлена через оптику радянсько-фінської («зимової») війни 1939-40 рр.

П’єса заснована на інтерв’ю, зібраних у Фінляндії, Україні та Росії упродовж останніх двох років. Герої п’єси – звичайні люди, які намагаються відмежуватися від «важких», «незручних» тем. Їхні розповіді нагадують, як легко забуваються уроки історії, і яка сильна воля обивателя до самозасліплення. Анексія Криму, війна на сході України змушують задуматися, чи може час залікувати втрати, примусити нас змінитися, звільнитися від минулого. Russophobia - це вистава про пам’ять, безпам’ятство, безсилля і зраду.

*****
Вистава демонструється фінською мовою з професійним синхронним перекладом українською.

Тривалість: 1 година 40 хвилин з антрактом.

Після вистави відбудеться дискусія з глядачами за участі творчої команди.


*****
Максим Курочкін: «Мені здавалося, що я знайду у фінів відповіді на свої питання. Я мав надію виправити свої минулі помилки. І ще… я сподівався кричати. Не докричатись. Я не наївний. Але бодай покричати.»

Театр Telakka – один з найвідоміших незалежних професійних театрів Фінляндії, який вперше приїздить на гастролі до України. У 2013 році Telakka був нагороджений Державною премією, а в 2016-му названий кращим театром року. Трупа театру вважається однією з найсильніших у Фінляндії; тут грають такі фінські зірки, як Томі Салмела, котрий знімався у Джима Джармуша у фільмі «Ніч на Землі».

Центр незалежного театру Сцена 6 – перша в Україні відкрита платформа для недержавних ініціатив і проектів у сфері сучасного театру, танцю та академічної музики. В репертуарі Сцени 6 вистави Дикого театру, Театру Переселенця, проекту Open Opera, театру Сергія Перекреста, а також фестивалі, перформанси, гастрольні проекти та вистави власного виробництва.